26 квітня 2026 року Україна вшановує 40-ві роковини аварії на Чорнобильській АЕС (1986) — найбільшої техногенної катастрофи в історії ядерної енергетики. Ця трагічна дата назавжди закарбована в пам’яті українського народу як символ болю, втрат і водночас неймовірного героїзму ліквідаторів.
З цієї нагоди працівники Сумського районного сектору № 3 філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області спільно з волонтером пробації Анною Заболотною провели для суб’єктів пробації інформаційну годину, присвячену подіям Чорнобильської трагедії, її наслідкам та значенню для сучасного світу.
Під час заходу учасники дізналися про масштаби радіоактивного забруднення, що охопило не лише Україну, а й значну частину Європи, про долю зруйнованого четвертого енергоблоку, а також про подвиг тисяч людей, які ціною власного здоров’я і життя ліквідовували наслідки аварії.
Начальник сектору Анатолій Глух у своєму виступі наголосив: «Чорнобиль — це не лише трагедія минулого, а й серйозний урок для всього людства. Ми повинні пам’ятати про відповідальність за свої дії, цінувати життя і робити все можливе, щоб подібні катастрофи ніколи не повторилися».
Волонтер пробації Анна Заболотна звернула увагу присутніх на важливість людської пам’яті та підтримки постраждалих: «Сьогодні наше завдання — не лише згадувати ці події, а й передавати правду наступним поколінням. Пам’ять про Чорнобиль вчить нас співчуттю, єдності та відповідальності за майбутнє».
Проведення таких заходів сприяє формуванню свідомого ставлення до історії, вихованню громадянської позиції та усвідомленню важливості безпеки в сучасному світі. Україна і світ продовжують пам’ятати Чорнобиль, вшановуючи подвиг ліквідаторів та підтримуючи тих, хто постраждав від наслідків цієї катастрофи.
