Під час чергової робочої наради з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств, закладів під головуванням виконуючої обов'язки міського голови Світлани ГОРОШКО було детально розглянуте питання стану міжнародного співробітництва на території Лебединської міської територіальної громади.
На початку наради Світлана Олександрівна урочисто передала грамоту директора Державного архіву Сумської області начальнику архівного відділу виконавчого комітету Лебединської міської ради Наталії Самошиній. З нагоди Дня працівників архівних установ Наталію Борисівну було відзначено за високий професіоналізм та вагомий внесок у справу примноження та збереження документів Національного архівного фонду.
Детально про виконання делегованих повноважень щодо сприяння здійсненню інвестиційної діяльності на території Лебединської громади розповів начальник управління економічного розвитку і торгівлі Юрій Магаляс.
Робота виконавчих органів Лебединської міської ради у 2025 році була спрямована на пошук позабюджетних альтернативних джерел фінансування та налагодження співпраці з міжнародними фондами, участь у програмах та подання заявок на отримання грантів.
Лебединською міською радою та її виконавчим комітетом укладено 29 меморандумів/угод з благодійними фондами та організаціями, а саме: компанія DAI Global LLC, Кімонікс Груп Ю. Кей Лімітед/ Фондом «Партнерство за сильну Україну», «Людина в біді», «Благодійний фонд «Карітас Суми», «Благодійний фонд «Люмус Україна»», «Нова Енергія», Представництво Дацької ради у справах біженців в Україні, «Благодійний фонд «РОКАДА»», Сумська обласна організація Товариство Червоного Хреста України, Управління Верховного Комісара організації об’єднаних націй у справах біженців, Міжобласним благодійним фондом «ІСТОК», міжнародна гуманітарна організація «SafetheChildren», Всеукраїнський Фонд «Крок за кроком», громадська організація «Проліска», Благодійна організація «Благодійний фонд «СпівДія» та інші.
Протягом 2025 року від міжнародних, благодійних, гуманітарних організацій Лебединська міська територіальна громада отримала допомогу на суму 18 998,723, що на 33 % більше за показник минулого року, а саме:
- від Представництва Данської ради у Справах Біженців в Україні отримано благодійну допомогу, а саме: туалетну кабіну для людей з інвалідністю та обмеженими можливостями на суму 90,5 тис. гривень; здійснено ремонт нежитлової будівлі сільського будинку культури-філії за адресою: вулиця Шевченківська, 12-А, село Великий Вистороп, Сумський район, Сумська область, на суму 1 405,415 гривні.
- від Корейського Агентства Міжнародного Співробітництва отримано пасажирський міський автобус ATAMAN A092H6 на суму 3 828,88 тис. гривень;
- від Чеської гуманітарної організації «Людина в біді» – водогрійні котли «ВК-34», «ВК-22» та дизельний генератор «SmartGrid»DG– K35, потужністю 25 кВт на суму 2 228,213 тис. гривень;
- від Благодійного фонду «Створені» – благодійну допомогу на усунення наслідків результатів військових обстрілів на суму – 107,357 тис. гривень.
- від Кімонікс Груп Ю. Кей Лімітед/Фндом «Партнерство за сильну Україну» – генератори (3 штуки) на суму 428,157 тис. гривень, зарядні станції EcoFlowDELTA 3 1500 у кількості 4 штуки на суму 177,2 тис. гривень, зарядні станції AnkerSolixF3800 у кількості 4 штуки на суму 519,196 тис. гривень.
Заклади освіти громади отримали гуманітарну та благодійну допомоги від Фондів, організацій, а саме:
- від Сумської обласної організації Товариство Червоного Хреста України – генератор/COELMO GeneratingSet 50 kVAin PRP, 55 kVAin LTP у заклад загальної середньої освіти вартістю 1 081,3 тис. гривень;
- від Управління Верховного Комісара організації об’єднаних націй у справах біженців – генератор на 50 кВат, зарядну станцію АС 200 на суму 1 081,3 тис. гривень;
- від Міжнародної гуманітарної організації «Save the Children» – меблі, спортивний інвентар на суму 1 840,703 тис. гривень;
- від Міжобласного благодійного фонду «ІСТОК» – шкільні меблі, індивідуальні навчальні набори для дітей з особливими освітніми потребами на суму 2 585,6 тис. гривень;
- від Всеукраїнського Фонду «Крок за кроком» – конструктори, набори для занять, спортивні куточки для закладів дошкільної освіти на загальну суму 202,54 тис. гривень;
- від громадської організації «Нова Полтава» – меблі, настільні ігри, ноутбуки, проектори для закладів середньої освіти на суму 463,368 тис. гривень;
- від громадської організації «Охтирський молодіжний центр» – мультимедійне обладнання, зарядні станції, стенди для закладів загальної середньої освіти на загальну суму 221,62 тис. гривень.
Для функціонування «Безпечного простору для жінок та дівчат» благодійними організаціями була надана допомога, а саме:
- Міжнародною організацію Corus International у співпраці з громадською організацією «Ліга сучасних жінок» – проведено ремонт, облаштування санвузла, ремонт кабінету для групових занять в адміністративному приміщенні на суму 790,216 тис. гривень;
- Благодійним фондом «Люмос Україна у співпраці з громадською організацією «Ліга сучасних жінок» – проведено ремонт кабінетів психолога, соціального працівника, реабілітолога в адміністративному приміщенні на суму 750,0 тис. гривень.
У рамках проєкту «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом», який реалізовував Український Жіночий Фонд за підтримки Уряду Великої Британії проведено аудит безпеки Лебединської міської територіальної громади. На основі проведеного аудиту громадською організацією «Свіч Он» було реалізовано проєкт «Безпечно поруч», а саме: встановлено зупинку громадського транспорту на вулиці Сумській та облаштовано сучасні сходові марші біля стадіону «Авангард», встановлено вуличні лавки у парку Павла Полуботка. Всього на суму 250,0 тис. гривень.
Громадською організацією «Ліга сучасних жінок» за підтримки Міжнародної гуманітарної організації ZOA та Гуманітарного фонду для України – реалізовуються проєкти з облаштування двох санвузлів у приміщенні ветеранського простору на суму 205,0 тис. гривень, придбання та встановлення 32 ліжок для внутрішньо переміщених осіб у місці тимчасового проживання на суму 200,0 тис. гривень.
У рамках Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй – реалізується проєкт з облаштування приміщення ветеранського простору шляхом встановлення 9 вікон і 2 дверей на суму 205,0 тис. гривень, облаштування кабінету психолога і групових занять на суму 287,0 тис. гривень.
Благодійною організацією «Благодійний фонд «Люмос Україна» – надано освітні набори 159 дітям пільгових категорій – зокрема, дітям з інвалідністю, дітям з багатодітних та малозабезпечених сімей, а також дітям захисників України. До складу наборів увійшли сучасні електронні пристрої, канцелярське приладдя, розвиваючі ігри та посібники, а також інші необхідні для навчання речі на суму 50,518 тис. гривень.
У 2025 році соціально вразливі верстви населення отримували благодійну та гуманітарну допомоги, а саме: продукти харчування, гігієнічні набори, набори для облаштування місць тимчасового проживання, теплові та енергетичні набори, інше. Всього населенню видано близько 20,0 тисяч наборів гуманітарної та благодійної допомоги.
Міжнародними гуманітарними організаціями також наддавалася фінансова, матеріальна допомога населенню для підвищення продовольчої безпеки та забезпечення дровами.
Крім того, міжнародними організаціями надається методологічна допомога з метою посилення інституційної спроможності Лебединської міської ради та її виконавчого комітету, шляхом проведення навчань, круглих столів, вебінарів, залучення експертів. Так, в рамках співпраці з громадською організацією «НОВА Енергія» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Вступаємо в ЄС разом» спільно з експертами триває робота над розробкою Стратегії розвитку Лебединської міської територіальної громади до 2034 року.
Лебединською міською територіальною громадою укладені 4 угоди (меморандуми) щодо співпраці з іноземними партнерами (містами побратимами), а саме:
договір Про дружбу і співробітництво міста Лебедина і самоуправління Мажейкяйського району Литовської Республіки;
договір Про дружбу і співробітництво міста Лебедина і самоуправління Тельшайського району Литовської Республіки;
угода про наміри щодо дружби і співробітництва між містом Лебедин та містом Жагань (Польща);
меморандум про співпрацю і партнерство між Лебединською міською територіальною громадою та муніципалітетом міста Папа (Угорщина).
Протягом 2025 року суб’єктам господарювання громади пропонувалося взяти участь у виставково-ярмаркових заходах, форумах, що проводяться в Україні та за її кордоном. Доводилася до відома інформація про їх проведення.
Інформація про актуальні конкурси та гранти оприлюднюється на офіційному сайті Лебединської міської ради.
