Уряд розробляє нову програму підтримки родин з дітьми. Мета – створити умови, за яких родини з дітьми мають державну підтримку саме там і в ті моменти, коли родина, яка виховує дітей, має найбільшу потребу в ній. 

Наразі Мінсоцполітики готується комплексний проєкт Закону щодо підтримки родин з дітьми. 

Водночас Уряд вже зараз починає запроваджувати окремі елементи нової системи. 

За ініціативи Президента України Уряд ухвалив Постанову, мета якої, – підтримка родин з дітьми на етапі підготовки дитини до школи. Мова йде про новий інструмент підтримки родин з дітьми “Пакунок школяра”. 

Підготовка дитини до школи - це суттєве додаткове фінансове навантаження на родину. Адже у цей момент необхідно придбати значну кількість нових елементів – від зошитів до спортивного одягу і взуття. 

“Пакунок школяра” допоможе батькам майбутніх першачків придбати усе необхідне для школи, наприклад, канцелярське приладдя, дитячий одяг та взуття. Розмір виплати – 5 тисяч гривень на кожного першокласника. 

Заявка подаватиметься через Дію. Кошти можна витратити виключно у безготівковій формі, розраховуючись карткою за ті речі, які необхідні для школи.

Виплата буде надаватись одному з батьків першачка на банківську картку зі спеціальним режимом використання. Тобто витратити гроші можна буде лише на товари, привʼязані до спеціальних кодів, - тих, за якими продавці ведуть свою діяльність. 

При цьому поза увагою не залишаться і першокласники, які поки не знайшли свою сім'ю та перебувають у закладах - вони теж отримають цю допомогу. 

Важливе завдання цієї підтримки – стимулювати родини, які виховують дітей, залишатися в Україні. Тому виплата надається за умови, що дитина піде навчатись саме до української школи - на території нашої країни. 

Проєкт розроблено Міністерством соціальної політики спільно з Міністерством цифрової трансформації та Дією, Міністерством освіти і науки та Пенсійним фондом України за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції, Швейцарсько-українського проєкту DECIDE — «Децентралізація для розвитку демократичної освіти», що впроваджується в Україні консорціумом у складі ГО DOCCU та Цюрихського педагогічного університету за підтримки Швейцарії, а також Програми EGAP, що фінансується Швейцарією та виконується Фондом Східна Європа.