25 вересня, в рамках відзначення Всесвітнього дня туризму, в Лебедині відбувся авто-мотопробіг «Лебединські мандри – 2020». Захід об’єднав лебединських байкерів (організатор Ярослав Венгеровський) та учасників круглого столу «Лебедин туристичний: міфи та легенди».
Мета авто-мотопробігу – популяризація туризму серед містян, особливо – молоді, а також руйнування міфу, що Лебедин – це місто, в якому немає нічого цікавого для туристів.
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5138.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5139.jpg)
Розпочався туристичний квест біля Лебединської міської ради, звідки колона із 25 байків та більш, ніж 10 автомобілів, з українською символікою, рушила до Меморіалу козацької слави. Про історію Меморіалу та трагедію, яка сталася в Лебедині більше 300 років тому, розповіли присутнім міський голова Олександр Бакликов та викладач суспільних дисциплін Лебединського педагогічного коледжу Сергій Венгеровський.
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5142.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5143.jpg)
Наступна точка маршруту – музей просто неба «МіГ-29», що створений на місці колишнього ШМАСу (школи молодших авіаспеціалістів) по вулиці Сумській. Там учасники туристичного пробігу поклали квіти до знаку, встановленого в пам’ять про авіакатастрофу, яка сталася 1 серпня 1986 року. Тоді загинули льотчики 5-ї авіаескадрилії Ігорь Федоровський та Сергій Ганенко, що здійснювали навчальний виліт на МіГ-21 «УМ».
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5148.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5150.jpg)
Звідти, центральними вулицями міста, колона попрямувала до Свято-Воскресенського храму (пам’ятка архітектури національного значення, XVIII століття), де взяли участь у відкритті першої в Лебедині охоронної дошки. Учасники пробігу також познайомилися з історією найстаршого лебединського храму. Екскурсію провів настоятель Свято-Воскресенського храму – архімандрит Лаврентій.
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5152.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5155.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5156.jpg)
Побували учасники авто-мотопробігу також біля Меморіалу Слави «Лебедина пісня» та біля пам’ятного місця, де пролягав передній край оборони міста у 1941 році «Катюша» (8-й км автодороги «Лебедин-Михайлівка»). Завершився ж автопробіг на територій покинутої військової бази, поблизу села Токарі, де ще 30 років тому обслуговувалися та ремонтувалися міжконтинентальні ракетні комплекси СС-20. Сьогодні про колишню військову міць нагадують лише залишки військового плацу та руїни ангарів, приміщень і казарм, що загубилися у лісовому масиві.
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5157.jpg)
Спеціаліст міського відділу туризму Валентина Знаменщикова повідомила, що наразі розробляється цікавий туристичний маршрут, який поєднає найбільш значимі місця колишніх військових баз, що знаходилися навколо Лебедина. Презентація маршруту відбудеться за два-три місяці.
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5158.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5159.jpg)
Авто-мото пробіг охопив лише невелику частку туристичних об’єктів та локацій, що здатні зацікавити потенційних туристів. – Місто Лебедин має гарні туристичні перспективи на майбутнє. Та, туристичним Лебедин може стати лише тоді, коли не лише влада, а й громада та бізнес чітко усвідомлять значення туризму. Лише у співпраці цих трьох китів – влада, громада, бізнес – полягає успіх нашого міста як туристичного об’єкта, – говорить міський голова Олександр Бакликов.
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5161.jpg)
Попереду ще чимало роботи, і довгий шлях по розвитку туризму… та будь яка дорога починається з першого кроку…
Організатори авто-мото пробігу висловлюють щиру вдячність кожному, хто долучився до святкування і творення особливо урочистої та життєрадісної атмосфери, яка у цей день панувала в Лебедині під час усіх заходів до Всесвітнього дня туризму.
Художній музей