Сьогодні у Лебедині з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 35-тої річниці виведення військ з Афганістану відбулося покладання квітів до підніжжя пам’ятника «Прощавай, зброє!» за участі виконуючої обов’язки міського голови Світлани ГОРОШКО та першого заступника міського голови Ольги ЗІКЄЄВОЇ.
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/DSC_0971.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/DSC_0974.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/DSC_0979.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/DSC_0984.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/DSC_0986.jpg)
15 лютого 1989 року завершилась радянська військова інтервенція в Афганістані. Через горнило тієї війни пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.
Трагічний слід ця війна залишила для багатьох українців та їхніх сімей. Кожен виніс з тієї війни свої спогади, свій біль і життєвий досвід…
Після здобуття Україною незалежності наші військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій. За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 44 тис. військовослужбовців.
Окрім афганської, за часів СРСР, українські військові брали участь і в інших локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав – вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, Сирії, Анголі, Мозамбіку на острові Куба та в інших «гарячих» точках.
З самого початку вторгнення агресора на територію України ветерани інших війн добровільно стали на захист рідної землі.
Вічна пам’ять загиблим. Честь і слава живим Героям!