25 вересня 2020 року, з нагоди відзначення Всесвітнього дня туризму, в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К.Руднєва відбулося засідання круглого столу «Лебедин туристичний: міфи та легенди».
Круглий стіл зібрав разом представників малого та середнього бізнесу, які залучені до маршрутів активного та пізнавального туризму, а також представників міської влади, культурно-мистецьких та інших закладів, які вже є та можуть бути потенційними туристичними об’єктами, істориків, краєзнавців, музейників та гідів. В режимі відео-конференції до роботи круглого столу долучився начальник відділу промоції та туризму Сумської ОДА Юрій Гладенко та доцент кафедри культурології Сумського Державного педагогічного університету ім. Макаренка Олександр Коваленко.
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5121.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5117.jpg)
Даний захід став першим щаблем для розвитку ідей та ініціатив щодо розвитку туристичного потенціалу Лебедину, створення нових туристичних продуктів та туристичних локацій, які жваво обговорювались в місті останні роки.
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5120.jpg)
Як зазначила модератор круглого столу – спеціаліст відділу культури та туризму Валентина Знаменщикова: «Основна мета даного заходу – не лише популяризувати серед місцевого населення та гостей міста внутрішній туризм, а й привернути увагу до туристичних об’єктів і просувати нові туристичні можливості міста Лебедина та навколишніх сіл». Завданням круглого столу також було запропонувати нові маршрути з активного і пізнавального туризму й зробити ці маршрути комерційно привабливими.
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5122.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5123.jpg)
Привітав учасників круглого столу міський голова Олександр Бакликов. Він відзначив, що у фокусі заходів, що проводяться в місті з нагоди Всесвітнього дня туризму, є напрацювання рішень для розвитку туристичного потенціалу Лебедина та майбутньої об’єднаної громади. «В діалозі влада-громада-бізнес ми намагаємося вибудувати комунікації, що сприятимуть розвитку туристичного напрямку та залучення туристів на Лебединщину», – підкреслив міський голова.
Олександр Бакликов також відзначив подяками Фермерське господарство «Ферма ЕКО» (керівник – Ярина Снісаревська) «за багаторічну сумлінну працю із забезпечення організації туристичної діяльності в місті Лебедині, створення оригінальних туристичних продуктів та розвиток нових туристичних локацій, а також з нагоди Всесвітнього Дня туризму та дня туризму в Україні». За активну виховну та просвітницьку діяльність, популяризацію туристичної діяльності в місті Лебедині, також відзначені подяками – настоятель Свято-Воскресенського храму архімандрит Лаврентій, почесний громадянин м. Лебедина Борис Ткаченко, директор школи-інтернат Анатолій Удод, викладач суспільних дисциплін Лебединського педагогічного коледжу Сергій Венгеровський, голова громадської ради м. Лебедина Наталія Пахомова та голова громадської організації «Народний простір Лебединщини» Тетяна Пікуза.
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5129.jpg)
Учасники-доповідачі розповіли та репрезентували свої напрацювання з різних видів туризму, над якими працюють, вносили побажання та пропозиції щодо пріоритетних напрямків в подальшому: створення та забезпечення привабливого іміджу міста (Олександр Бакликов), залучення потоку туристів (Юрій Гладенко, Олександр Коваленко, Лідія Шеремет), збереження культурної спадщини (Борис Ткаченко, Анатолій Удод), розвитку міського туризму (Валентина Знаменщикова), участі в грантових проектах (Тетяна Пікуза), підвищення якості туристичних послуг, розвитку малого та середнього бізнесу (Наталія Пахомова), гастрономічного туризму (Валерій Чалий). Всі виступи викликали жваве обговорення серед учасників та гостей заходу.
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5131.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5133.jpg)
Доповнили яскраву атмосферу виступів учасників круглого столу – фотовиставка Лілії Єфремової «Мандруємо Лебединщиною разом», місцеві лебединські пісні у виконанні народного аматорського ансамблю автентичного співу «Стріла» (керівник Тетяна Бондар) та творчі вітання на фортепіано (подароване музею благодійним фондом Івана Лозового) від викладача дитячої школи мистецтв Юрія Родькова.
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5119.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/m5132.jpg)
Учасники заходу також мали нагоду не лише заслухали теоретичні доповіді фахівців та експертів, а й познайомитися із гастрономічними родзинками Лебедина – равлики (Ферма ЕКО), лебединський мед (пасіка Бориса Ткаченка), а також взяти участь в авто-мотопробігу по перспективним туристичним локаціям Лебедина.
Художній музей