Реставрація графіки із музейної колекції

Колекція Лебединського міського художнього музею ім. Б.К. Руднєва нараховує більше 1000 графічних творів, що датовані від XVIII до ХХ століття. Це, в першу чергу, твори виконані пастеллю, аквареллю, простими та кольоровими олівцями, гуашшю, ін. Значна їх частина потребує проведення реставраційних заходів.

Нескладні пошкодження графічних робіт можуть бути усунені майстрами-реставраторами на базі самого музею, проте, складніші – вимагають втручання в умовах Реставраційного центру та потребують значно проміжку часу.

Саме такі твори, 23 квітня 2019 року із Лебедина були доправлені до Харківської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Це, 8 графічних робіт початку ХІХ – середини ХХ століття:

Корін Є. «Дама в криноліні», ХІХ ст. олівець, акварель;

Красовський О.А. «Ранок», поч. ХХ ст., папір, пастель;

Красовський О.А. «День», поч. ХХ ст., папір, пастель;

Кричевський В.Г. «Хати на околиці села», 1945, папір, олівець;

Кричевський В.Г. «17 ст. Церковні ворота с. Добротів, п. Надіврна Галичина», 1945, папір, олівець;

Кричевський В.Г. «Перевіз. Полтавщина», 1945, папір, олівець;

Кричевський В.Г. «Річка Псло», 1946, папір, олівець;

Кричевський В.Г. «Венеція», 1945, папір, акварель (наклеяний на картон).

Корін Є. «Дама в криноліні»

Кричевський В.Г. «Хати на околиці села»

Роботи мають прориви та пошкодження основи, значні зовнішні забруднення та інші дефекти, над усуненням яких будуть працювати харківські реставратори.

Слід відзначити, що це перші роботи, що потрапили на реставрацію у Харків після, майже, 10 річної перерви у співпраці художнього музею та Харківської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України.

Лебединський міський художній музей ім. Б.К. Руднєва дякує реставраторам за професійну майстерність та допомогу у проведенні реставрації творів мистецтва із колекції Лебединського міського художнього музею ім. Б.К. Руднєва. Адже, лише за 2018 рік, спеціалістами-реставраторами ННДРЦУ (м. Київ) відреставровані 32 живописні роботи на базі художнього музею та ще 2 твори: робота Федора Кричевського «Дівчинка у блакитному» (1900) та Миколи Глущенка «Жнива» (1947) на базі центру в Києві.

Кричевський В.Г. «Венеція»

На сьогоднішній день ще 12 живописних і графічних твори із колекції Лебединського міського художнього музею перебувають в київських та харківських майстернях Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Їх реставрація триватиме до завершення 2019 року.

Ще одна робота – скульптура Костянтина Куликовського «Запорожці пишуть листа турецькому султану» (горельєф, теракота, 1920 рік) знаходиться на реставрації у реставраційній майстерні Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького.

Художній музей

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *