В ці дні, коли буденність розквітає барвами у бібліотеці №1 відбувся захід – свято вишиванки «Ой, яка ж ти гарна, сорочка вишивана!» для учнів 1 класу ЗОШ№3 (класний керівник Запорожець Галина Іванівна). На захід діти завітали у різнокольорових вишиванках. Бібліотекар розповіла присутнім історію народної вишивки, особливості техніки слобожанської вишивки, показала майстер-клас з вишивки ікони. З вишиванкою пов’язана багатовікова історія українського народу. Адже люди завжди ставилися до вишиванок як до святині. Вони передавалися з покоління в покоління, з роду в рід, береглися як реліквії…
Кожен третій четвер травня, в День вишиванки ми одягаємо це чудове вбрання – барвисте творіння жіночих рук, демонструючи цим своє українство, адже вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації.
Бібліотеки міста ведуть активну роботу з висвітлення питань історії, держави та виховання почуття громадськості у підростаючого покоління. Велика увага в роботі бібліотечних закладів приділяється народознавству: створено куточки старовинного побуту, проводяться уроки народознавства, майстер-класи та ін.
Щоб не тільки послухати цікаву розповідь про вишиванку, дізнатися деякі маловідомі факти, пов’язані з цим ремеслом, а ще й помилуватися барвистими експонатами, дітям була запропонована виставка робіт майстрів-вишивальниць — Гримайло Валентини, Гальченко Тетяни, Лобко Оксани. На день бібліотека перетворилась у музей народної вишивки. Барвисті рушники, скатерті, серветки, ікони, картини вражали красою і майстерністю. Солістка МЦКД Олена Листопад виконала для присутніх пісню «Два кольори», а дівчатка-першокласниці заспівали пісню «Мамина сорочка».
На закінчення зустрічі учні створили символічний рушник єдності довжиною близько 20 метрів.
Не байдуже ставлення бібліотек до розвитку традиційного українського мистецтва є важливою складовою виховання сучасних і прийдешніх поколінь.
Лебединська міська бібліотека.