Витоки творчих здібностей і обдарованості дітей на кінчиках їхніх пальців.
Чим більше майстерності в дитячій руці, тим розумніша дитина.
(В.О. Сухомлинський)
Працівники лебединського художнього музею практикують роботу з різними віковими категоріями. Одними з постійних відвідувачів музею є вихованці дитячого садочка «Калинка». Якось під час екскурсії,малеча з групи «Ромашка» (вихователі Субота Н.М., Костюк Т.О., помічник вихователя Кравченко Л.М.) знайомилися з пейзажем як одним із жанрів образотворчого мистецтва, розглядали картини відомих художників.
Маленькі відвідувачі любувалися, захоплювалися і аналізували роботи різних авторів. І ось в дитяче поле зору потрапили натюрморти… Ідея познайомитись з натюрмортом ближче у стінах позашкільного закладу «Калинка»,виникла як у вихователів, так і у екскурсовода.
Нещодавно у групі «Ромашка» було проведене цікаве заняття на тему «Осінній натюрморт», де взяли участь працівники художнього музею. З фондів музею для даної вікової категорії були підібрані картини з цікавими сюжетами «Гриби» Бразоль Ю.М., «Гранат і хурма» Віштал Л.П., «Натюрморт з квітами» Іванченко Н.В. Розглянувши роботи, діти просто з захопленням поринули у «Світ натюрмортів». Дізналися, що таке «композиція», вчилися правильно розташовувати предмети. Також казковий герой «Осінь-чарівниця» запропонувала малечі загадки, які надихали на створення власних картин.
На практичній частині діти відчули себе справжніми художниками і під звуки неголосної музики створили власні натюрморти. Такий вид заняття приніс неабияке задоволення дітям і їхнім наставникам. Адже дослідження психологів і педагогів довели, що для реалізації природних здібностей та можливостей дітей необхідно створити оптимальні умови для розвитку дитячого творчого потенціалу, переходу до продуктивних дослідницьких занять.
Лебединський художній музей ім. Б.К. Руднєва