У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» на базі Сумського районного сектору №3 філії державної установи «Центр пробації» у Сумській області, управління праці та соціального захисту населення спільно з Лебединським міським центром соціальних служб та Лебединським бюро правової допомоги провели просвітницький захід до Міжнародного дня боротьби з рабством на тему: «Торгівля людьми проблема сучасного світу». Метою заходу підвищити рівень обізнаності людей про всю небезпеку, яку несе проблема торгівлі людьми.
Війна змусила багатьох українців шукати прихистку в безпечніших регіонах країни та за кордоном. Ми розуміємо, що частина людей виїхала до Європи, частина переміщена всередині держави і частина людей примусово вивезені на територію рф та рб. Однак у скрутній ситуації їхньою розгубленістю і незнанням можуть скористатися торгівці людьми. Ризики величезні, тому що люди залишились без житла, без грошей, без праці.
Під час заходу обговорили:
1.Загальні правила безпеки, а саме:
При виїзді за кордон потрібно обов’язково офіційно зареєструватися на тимчасове проживання;
Постійно бути в контакті з рідними, друзями, близькими. Повідомити їм своє місцезнаходження. Дати адреси та телефони людей, з якими можна зв’язатися, якщо ви не виходите на зв’язок;
Ніколи не давати в руки незнайомця свій телефон;
Не брати гроші від незнайомця та не дозволяти йому платити за себе, щоб не потрапити в залежність від нього;
Завжди мати під рукою телефони екстрених служб, дипломатичних представництв, консульських організацій в країні перебування. А також міжнародних організацій, відомих волонтерських громадських організацій, яким можна довіряти, щоб шукати у них захисту.
2. Правила безпеки документів.
3. Правила безпеки при влаштуванні на роботу.
4. Як їздити у транспорті.
5. Куди звертатися за правовою та психологічною допомогою.
6. Правила безпеки дітей, а саме:
Діти також можуть стати жертвами торгівців людьми. Тому потрібно пильнувати їх і дотримуватись цих простих правил:
Не залишати дітей без нагляду;
Пришити до одягу дитини бірку з її даними: ім’я та прізвище, дата народження, контактний телефон батьків та адреса. Або покласти в кишеню дитячого одягу записку з таким самим текстом.
“Діти не можуть захистити себе, адже не завжди розуміють, що з ними відбувається. А коли все ж таки щось трапилось, необхідно звернутися до правоохоронців або дипломатичних представництв, щоб отримати кваліфіковану допомогу”.
Переглянули тематичний відеоролик «Життя на продаж».
На завершення заходу присутнім були роздані буклети та пам’ятки.