Реальний стан справ стосовно реконструкції Меморіалу Слави «Лебедина пісня»

Останнім часом у місцевих ЗМІ та на сторінках у соціальній мережі розповсюджується неправдива інформація стосовно запланованої реконструкції Меморіалу Слави «Лебедина пісня».

Щоб розвінчати міфи та безпідставні і необґрунтовані припущення, припинити цинічну спекуляцію пам’яттю наших предків надаємо офіційне спростування усім здогадкам та інформуємо громадськість про реальний стан справ стосовно реконструкції даного об’єкта.   

Меморіал Слави «Лебедина пісня» було урочисто відкрито 9 травня 1985 року. За 36 років існування Меморіалу не було проведено жодного капітального чи косметичного ремонту цього об’єкта, який будувався в «авральному» порядку.

Як результат, під дією природних чинників та повної відсутності системного нагляду пам’ятник почав руйнуватися. Станом на сьогодні Меморіал Слави «Лебедина пісня» потребує повної та якісної реконструкції, що вимагає відповідного фінансування і оформлення документації. До того ж, це досить тривала процедура, адже тільки виготовлення проєктно-кошторисної документації для таких об`єктів займає близько півроку.

Загалом, на реконструкцію Меморіалу Слави всього потрібно близько 10 млн гривень. У міському бюджеті таких коштів не було, особливо після того, як через «виведення» керівництвом району всіх установ та організацій з міста, внаслідок чого бюджет останнього за три роки втратив близько 20 млн гривень.

Після створення громади, міський голова Олександр Бакликов заздалегідь звертався до керівництва Сумської РДА та Сумської райради зі зверненням у сприянні робіт з реконструкції пам’ятки, враховуючи ту обставину, що весь вільний залишок у сумі 10 млн грн Лебединського району за 2020 рік було перераховано до бюджету Сумського району. Однак, відповіді на звернення очільника Лебединської громади надійшли не одразу.

Лише наприкінці серпня цього року було отримано схвальну відповідь, але з призначенням платежу таким, що з самого початку було зрозуміло, що казначейство такого не пропусте по даному виду робіт.

Міський голова одразу звернувся до Сумської ради та РДА, щоб змінили цільове призначення коштів, і щоб їх дійсно можна було використати саме для виготовлення документації та початку будівельних робіт. Пізніше було перераховано 1.6 млн гривень.

Для того, щоб використати ці кошти за призначенням, необхідно пройти певні документальні формальності, за які мають проголосувати депутати як Лебединської, так і Сумської рад.

Проте, саме це питання з невідомих причин не виносилось на розгляд сесії Сумської районної ради, яка останній раз відбулася 29 жовтня. Тому сьогодні без внесення змін до «призначення» субвенції навіть копійку з тих коштів, що надійшли, використати неможливо. А може, все так і планувалося, адже джерел для існування Сумської районної ради у 2022 році немає (як і для інших райрад в Україні)?

Поділитися