Міжнародна інтеграція в освітній процес – це діяльність шкільного євроклубу, співпраця з волонтерами різних країн світу, зокрема, Європейського Союзу.
Протягом кількох місяців Лебединський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 співпрацює з волонтером із Нідерландів Йошою Камілем на запрошення координаторки шкільного євроклубу ”Mayflower” Логвиненко Н.М., завдячуючи Центру Європейських ініціатив (м.Суми). Зустрічі з волонтером відбувалися онлайн, а 27 травня Йоша відвідав м.Лебедин, зокрема, Лебединський ЗЗСО І-ІІІ ст.№1. Євроклубівці зустрічали гостя з прапорами Євросоюзу, Нідерландів, України. Екскурсію закладом освіти англійською мовою проводив здобувач освіти 11 класу Камчатний Владислав, який розповів про історію заснування та шкільні традиції Лебединського ЗЗСО І-ІІІ ст.№1. Здобувачі освіти 3-А класу виконали для Йоші пісеньку англійською мовою та розпитали гостя про те, що їх цікавило, а це викликало неймовірні емоції усіх присутніх.
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2021/05/0-02-04-bd939b508d9e6471dcc898d1fe81de013f9f2a27d9a9dfd195dc390ad3786cd2_35afafdc.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2021/05/0-02-04-f9cd2ad0cc83125adb8c339ac70fcb893d4a9a9c59bf8dcaa984e8686450a6ef_52c9f590.jpg)
Разом із вчителями англійської мови Василець С.С., Логвиненко Н.М., Овчаренко Н.В. та здобувачами освіти навчального закладу Йоша Каміль відвідав екскурсії до Лебединського художнього музею Б.К. Руднєва і Лебединського краєзнавчого музею, які проводили англійською мовою учасники заходів. На цьому сюрпризи для волонтера не закінчилися – Йоша отримав подарунки від співробітників музеїв.
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2021/05/0-02-04-6e6261735a46f5f1f5dacecc4b5a3ab1bcdda4ff0797460eaa567a1c052bf258_815b0876.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2021/05/0-02-04-48773391fda9cc1f26bc3779d3e3df4b3d8a756f8322c945584a314655fdbd85_8d4f4879.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2021/05/0-02-04-1ab6143673346e5fb256b400b6d1f56e299d12754d40f06e1f48294f32250b92_85465746-1.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2021/05/0-02-04-5cec083d2d2fa1f89245d7b6890cbf41bba85bfb21076fbbbdb87c99c8a4bb5a_c6ad264e.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2021/05/0-02-04-1569784bb1e50d95f4fd7c6ba3903adce304aed6676c445821a8ba466bde7559_317ace26.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2021/05/0-02-04-e63f689a135c4db2ffafd7aa5f68b3205371b5217483beff795a32b65bf5254e_4d27a322.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2021/05/0-02-04-f9dd409a807b3f777a573dcd651536b018355704d0a49d414412b24a56e852ac_b76c1152.jpg)
А далі за планом – кулінарні традиції: нідерландець посмакував лебединським борщем, драниками, варениками, узваром, що вкотре переконало гостя у неперевершеності українських страв. Йоша Каміль провів цікаві, захопливі заняття із використанням мультимедійних засобів зі здобувачами освіти ЛЗЗСО І-ІІІ ст.№1 та ігри на подвір’ї англійською мовою. Діти залюбки спілкувалися іноземною мовою, вдосконалюючи навички говоріння.
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2021/05/0-02-04-74e30fb4e0691a47dd8f284e296855aa6b20ada78d0cbbedaf7c9781cb6edb83_4f3ab5c8.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2021/05/0-02-04-92b96d6ee84929ed97a6b56af8ccd1ecf073ae5b7a03fa4930466f6e5df96e14_9c30b92b.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2021/05/0-02-04-f235e5dcb4c3fd380cbb38b0d5c34c080d1762e52fab7abaa94d62bdd7666fa8_8546d74a.jpg)
Наостанок, до Йоші Каміля звернувся керівник навчального закладу Прокопченко Н.А, заступник керівника з НВР Тимошенко І.М., учитель англійської мови Логвиненко Н.М. зі словами щирої подяки волонтеру та вручили подарунки на згадку про зустріч. Співпрацюючи з волонтерами, діти не лише вдосконалюють навички говоріння іноземною мовою, а й дізнаються про культуру, історію, традиції інших країн, розширюючи кругозір та формуючи компетенції здобувачів освіти Лебединщини.