Бережіть своє майно і життя від пожеж!

За даними Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, протягом 11 місяців 2020 року на території Сумської області виникло 1422 пожежі. Матеріальні втрати внаслідок цих пожеж становлять більше 134 мільйонів гривень. Внаслідок пожеж загинуло 49 осіб. З них на території міста Лебедина та Лебединського району виникло 62 пожежі, у яких загинуло 2 особи, матеріальні збитки складають 5010059 грн.

Відповідно до статистичних даних, більшість пожеж приходиться на житловий (приватний) сектор. Основними причинами виникнення пожеж є порушення правил пожежної безпеки під час використання пічного опалення та електропобутових нагрівальних приладів.

Основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті, так:

– нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки;

– забороняється залишати прилади, включені без нагляду;

– забороняється включати в одну розетку одночасно декілька приладів;

– необхідно спостерігати за щільністю контактів в місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою, тощо;

– небезпечно замінювати запобіжники, що перегоріли в телевізорах, приймачах і інших побутових приладах саморобними або плавкими запобіжниками;

– забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.

У житлових будинках, які мають пічне опалення, необхідно звернути увагу на виконання вимог пожежної безпеки під час улаштування печей та їх експлуатації. В цих будинках пожежі найчастіше виникають з причини перегріву печей та їх експлуатації. В цих будинках пожежі найчастіше виникають з причини перегріву печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розпалювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин. Категорично забороняється залишити малолітніх дітей біля печей, що топляться без догляду дорослих.

Пам’ятайте! Тільки суворе дотримання правил пожежної безпеки дозволить надійно захистити вас і ваш будинок від пожежі.

ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ В ПОБУТІ:

– не паліть у ліжку;

– слідкуйте за станом та справністю електромережі;

-у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски тощо;

– використовуйте для обігріву помешкань тільки сертифіковані електрообігрівачі;

– дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення;

– намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі  великої потужності.

Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

Дії у разі виникнення пожежі

  • Не можна ні в якому разі піддаватися паніці. Тримайте себе в руках, паніка може коштувати життя!
  • Дуже небезпечно для життя входити в зону задимлення, навіть якщо там не видно вогнищ загоряння вогню.
  • При порятунок людей з палаючих будинків слід пам’ятати:
  • Слід накритися мокрим ковдрою або будь мокрою тканиною перед тим, як входити в палаючу будівлю (підійде також будь мокрий одяг).
  • Вогонь харчується киснем, тому при різкому відкритті дверей можливе ще більше загоряння. З цієї причини двері відкривати в палаюче приміщення потрібно обережно і повільно.
  • повітря більше внизу, тому в сильно задимленому приміщенні переміщатися краще пригнувшись, а ще краще – поповзом.
  • Марлева пов’язка або волога тканина захистить вас від чадного газу, якщо дихати через неї.
  • У першу чергу з палаючих будівель потрібно евакуювати дітей, інвалідів та людей похилого віку. Маленькі діти можуть сховатися від страху в шафу або під ліжко, можуть забитися в кут.
  • З вогнища пожежі виходити потрібно в ту ж сторону, звідки дме вітер.
  • Якщо на потерпілому горить одяг, потрібно повалити його на підлогу, накинути на нього яку-небудь бажано мокрий одяг або тканину, щоб збити вогонь, щільно притиснувши тканину до тіла, після чого викликати швидку допомогу за номером телефону «103».
  • Якщо загорівся одяг на вас, потрібно впасти на землю і кататися по землі, щоб збити полум’я. Бігти з палаючою на собі одязі немає сенсу – вогонь розгориться ще більше.
  • Для гасіння пожежі можна використовувати самі різні засоби: пожежні гідранти, вогнегасники, пісок, воду, землю, вологі ковдри.
  • Такі речовини, як гас, розчинники, бензин, органічні масла слід гасити тільки за допомогою спеціальних засобів. Для гасіння таких речовин використовують інші види вогнегасників. Якщо таких вогнегасників під рукою немає, можна засипати їх піском або землею.
  • При загорянні проводки чи електрообладнання спочатку необхідно вимкнути рубильник, вимикач, електричні пробки і тільки після цього починати гасити вогонь.
Поділитися