Освітня галузь потребує ефективного управління, автоматизації основних процесів та контролю за якістю надання освітніх послуг з боку громадян. Успішно реалізувати ці та інші системні задачі можна, використовуючи сучасні електронні інструменти. Саме цим питанням була присвячена зустріч керівників закладів загальної середньої освіти, влади міста, відділу освіти з представниками українського офісу україно-литовської компанії «Невда» та IT-pro, яка відбулась 13.02.2020 року на базі Лебединської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №7.
Виконавчий директор компанії Анна Суржа та партнер Вільнюської торгово-промислової Палати Петро Крайсвітній зазначили, що сучасні електронні інструменти дозволяють автоматизувати обробку даних та адміністративні процеси, запровадити нову систему взаємодії «школа-учні-батьки», засновану на відкритості навчально-виховного процесу, посилити батьківський контроль за якістю навчання, зменшити кількість конфліктних ситуацій в освітній сфері та ін. У підсумку це призводить до зростання успішності учнів на 10-15%, про що свідчить досвід використання е-інструменів у європейських країнах, зокрема, у Литві, а також деяких українських містах. Обмін досвідом у цій сфери важливий для широкого впровадження е-інструментів у навчальних закладах України, успішного подолання викликів на цьому шляху та підтримку найперспективніших продуктів та починань у цій сфері.
Олександр Бакликов, мер нашого міста, звернув увагу педагогічної громади на те, що успішні сучасні школи, у свою чергу, стають запорукою успішного розвитку громад, адже перетворюються на своєрідні центри інновацій, осередки співпраці між освітянами, батьками та учнями, демонструють розуміння органами місцевого самоврядування важливості для мешканців процесів у освітній сфері та готовність спільно вирішувати найактуальніші проблеми. Тож наше місто не може стояти осторонь від інновацій, без цього немає майбутнього, загального успіху мешканців Лебедина.
Керівників закладів освіти цікавили практичні питання процесу впровадження платформи «Моя школа» та його переваги над паперовими та іншими цифровими системами.
Що дає платформа «Моя школа»? Цей електронний інструмент надає можливості:
- для учнів: доступ до свого розкладу, оцінки з усіх предметів, інформація про позицію рейтингу успішності, доступ до електронної бібліотеки, можливість отримувати домашні завдання з візуальними матеріалами;
- для батьків: контроль відвідуваності та успішності дитини, автоматичні сповіщення у разі пропуску занять, оперативне отримання інформації про збори, зміни в розкладі та ін., зворотній зв’язок з учителями;
- для педагогів: автоматичне формування звітів, складання навчальних планів, статистика успішності учнів, контроль свого розкладу занять, заповнення журналу он-лайн, задавання домашніх завдань, організація батьківських зборів, екскурсій та іншої позашкільної діяльності, спілкування з батьками, організація форумів та дискусій.
Позитивним є і те, що не потрібно спеціально встановлювати програми на певний ґаджет, немає значення вартість ґаджета – наявність інтернету дає можливість користувачу підключить до свого (визначеного системою захисту платформи) об’єму інформації і працювати в ній у зручний для користувача час.
Тож висновок від зустрічі один – сучасним електронним інструментам в освіті Лебедина бути!