Відеофіксація заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності

Одним із ефективних засобів недопущення зловживань та незаконних дій співробітників органів державного нагляду є фіксація процесу виконання службових завдань за допомогою відеозасобів. Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на виконання Заходів щодо запобігання корупції в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.10.2016 №803-р та відповідно до відомчого наказу від 20.12.2017 №1207 «Про впровадження процедури відеофіксації» з 1 січня 2018 року запроваджено відеофіксацію заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Зазначена процедура відеофіксації здійснюється за допомогою нагрудних відеореєстраторів. Відповідне обладнання Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області закуплене у І кварталі поточного року через систему електронних закупівель.

Пунктом 8 статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначено, що орган державного нагляду має право фіксувати процес здійснення планового або позапланового заходу державного нагляду (рівно як і суб’єкт господарювання), тому окремого дозволу на проведення такої відеофіксації при проведенні контрольних заходів, регламентованих цим законом, особа, уповноважена на їх здійснення, не потребуватиме.

Відеофіксація заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності спрямована на підвищення рівня об’єктивності, прозорості, неупередженості співробітників Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області. Водночас, вона повинна також зменшити ймовірність порушення вимог чинного законодавства та дисциплінувати й самого суб’єкта господарювання.

За словами Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи під час прямого ефіру радіо «Голос столиці»: «Є три принципи боротьби з корупцією: прозоре регулювання, достойні зарплати та незворотність покарання. Наразі створено достатньо антикорупційних органів, є певний прогрес із рівнем зарплат. Крім того, в плані регулювання ми зараз працюємо над удосконаленням всіх процесів своєї діяльності і усуваємо ті моменти, які можуть бути корупційно місткими. Зокрема, ми розраховуємо, що при запровадженні відеофіксації перевірок такі чинники будуть нівельовані».

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області звертається до суб’єктів господарювання поставитися з розумінням до такої ініціативи, підтримати її і всіляко сприяти цим нововведенням, адже лише у взаємодії та тісній співпраці Держпродспоживслужби та суб’єктів підприємницької діяльності можливе подолання негативних процесів, які можуть мати місце під час заходів державного нагляду. Ця ініціатива ще один крок до розбудови правової держави та цивілізованого суспільства.

Лебединське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *