Art-простір: “Аврора” (1910-і рр.)

Бразоль-Леонтьєва Юлія Миколаївна (1856-1919)

Розмір: 55х17х17 см
Бронза, литво
В колекції: 
до 1937  року

Серед жінок-художниць, які працювали наприкінці ХІХ – на початку ХХ століть та експонували свої твори на різноманітних виставках, в тому числі у Петербурзі та Москві особливо виділяється ім’я Юлії Бразоль, чий життєвий і творчий шлях був тісно пов’язаний із Лебединщиною.

Ще в юності вона обрала шлях мистецтва, що на той час було досить сміливим вчинком для жінки. Навчаючись у Харківському інституті шляхетних дівчат, вона отримала початкову художню освіту у Є.Волошинова, вчилася майстерності у Івана Айвазовського. Навичок скульптури набувала у видатних майстрів ліплення: Марка Антокольського, Володимира Беклемішева та італійця Монтеверде.

Діапазон її творчих пошуків був надзвичайно широкий: живопис, графіка, декоративне мистецтво, скульптура. Саме у скульптурі найяскравіше проявився її мистецький хист, де майстриня виявила свій стиль, різноманіття, особливу чистоту та ясність. У її скульптурних творах відчутна гарна академічна підготовка, яка базувалася на міцному знанні анатомії, законах композиції та розумінні пластичності.

Майстерність Юлії Бразоль у галузі скульптури була відзначена авторитетним журі міжнародної виставки у французькому місті Реймсі (1903 р.), яке присудило їй золоту медаль за «Барельєф двох голівок».

Художниця неодноразово відтворювала в пластиці символічні та алегоричні образи. Образ богині ранкової зорі у творі «Аврора» позначений стрімким рухом жіночої постаті, яка сприймається як алегорія зорі, що приносить денне світло богам і людям.

Хоча скульптура відносно невелика, проте вражає витонченістю та динамізмом. Підходячи по-своєму до тлумачення натури, Юлія Миколаївна  досягає враження легкості  та пластичної міри. В бронзі вміло передані тонкі нюанси живого тіла, його краса і природна пластика. У своїй роботі Юлія Бразоль намагалася передати відчуття нестримної енергії, радісного героїчного духу та надії.

Ближче познайомитися з «Авророю» Юлії Бразоль, а також скульптурними живописними та графічними її роботами можна в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва. Музей знаходиться за адресою: м. Лебедин, пл. Волі, 17, тел. 2-18-81. Сайт музею – http://artmuseum.lebedyn.org/

Художній музей

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *