Робота архівного відділу та звіт про роботу спостережної комісії протягом 2017 року

5 лютого під час апаратної наради її учасниками було розглянуто питання стану виконання делегованих повноважень щодо зберігання документів Національного архівного Фонду в архівному відділі виконавчого комітету Лебединської  міської ради та звіт про роботу спостережної комісії при виконавчому комітеті Лебединської міської ради. Про зберігання документів Національного архівного Фонду повідомила начальник архівного відділу Наталія Самошина. Зокрема, було зазначено, що архівний відділ здійснює роботу із забезпечення збереженості та державного обліку документів Національного apxiвного фонду (НАФ), забезпечує його поповнення, використовує інформацію документів НАФ та інше.

У відділі значиться 15 архівних фондів з документами НАФ та налічується 73 фонди з документами з кадрових питань (особового складу) підприємств, товариств, що припинили діяльність.

Всього на збepiганнi значиться 6106 одиниць зберігання (3446 – це документи НАФ).

Протягом 2017 року було оправлено та підшито 279 одиниці зберігання документів, проведено наведення 28 аркушів згасаючих написів у документах з кадрових питань.

За звітний період на зберігання прийнято документи: Лебединської  центральної районної лікарні за 2009-2013 роки – 158 одиниць збергіння; Лебединської міської ради за 2011 рік – 54 одиниці зберігання; ПАТ «Лебединського заводу поршневих кілець» за 2014-2015 роки – 22 одиниці зберігання; Лебединського медичного училища за 1991-2010 роки – 189 одиниць збергіння. Всього прийнято 423 одиниці зберігання.

Прийнято на зберігання документи з кадрових питань (особового складу) кафе «Варенична» за 1992-2017 роки, що припинила свою діяльнють, у кількост 2 одиниці зберігання.

Apxiвним відділом проводиться робота по наданню методичної допомоги по упорядкуванню документів постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу), здійснюється контроль за зберіганням документів з особового складу.

Складено описи на управлінську документацію, з кадрових питань (особового складу) та подано на схвалення експертно-перевірній комісії Державного apxiвy області: Лебединського медичного училища iм. професора M.I. Сітенка – за 2012-2016 навчальні роки – 41 НАФ/ 23 особового складу одиниць зберігання; вищого комунального навчального закладу Сумської обласної ради «Лебединське педагогічне училище iм. А.С.Макаренка» за 2013-2016 роки – 39 / 21 одиниць зберігання; відділу освіти виконавчого комітету Лебединської міської ради за 2014-2016 роки – 53/103 одиниць зберігання; аpxiвного відділу виконавчого комітету Лебединської міської ради за 1994-2016 роки – 88 одиниць зберігання; ПАТ «Лебединський завод поршневих кілець» за 2014-2015 роки –  22/18 одиниць зберігання. Всього упорядковано у 2017 році 408 одиниць зберігання.

Упорядкування управлінської документації та документів з кадрових питань (особового складу ) у 2017 році проводилося архівним відділом на договірних засадах безоплатно. Погоджено 1 номенклатуру справу Служби у справах дітей. Складено Акт про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ Лебединської центральної районної лікарні у кількості 25 206 одиниць зберігання.

У 2017 році проведено 4 засідання експертної  комісії apxiвного відділу.

Подані для розгляду та схвалено описи на справи постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу), удосконалені та перероблені описи, акти про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, положения про ЕК, архівний підрозділ, номенклатури справ тощо.

Проведено 4 тематичні перевірки архівних підрозділів по забезпеченню збереженості документів НАФ, створення та дотримання оптимальних умов та режимів зберігання i організації заходів щодо зберігання документів з метою підтримання у чaci їx матеріальної основи, забезпечення цілісності документальних комплексів i запобігання втратам

25 квітня 2017 на базі управління Пенсійного фонду у місті Лебедині архівний відділ взяв участь у засіданні круглого столу, а 7 грудня 2017 року взяв участь у семінарі «Запровадження в Україні нової системи пенсійного забезпечення». В ході засідання було запропоновано налагодити тісну співпрацю apxiвного відділу з пенсійним управлінням.

Для вихованців Лебединського центру позашкільної освіти, які відвідують гуртки «Історики-краєзнавці», проведено огляд документальних матеріалів за 1943-1945 роки. Дітям представлено книги, брошури, що значаться в архівному відділі, а саме: «Лебедин від давнини до сьогодення», «Шевченко i наш край», «3 icтopiї Лебединщини», «Сумщина від давнини до сьогодення» тощо.

Архівним відділом була зібрана інформація зi слів очевидців періоду окупації міста Лебедина німецько-фашистськими загарбниками. Матеріал було подано та використано у публікації «Лети, золота лебедіє, у віках» в міськрайонній газеті «Життя Лебединщини» від 18 серпня 2017 року.

Архівний відділ не має читального залу, тому вci відвідувачі працюють з документами в архівосховищі або у робочому кабінеті. Протягом року року зареєстровано 12 oci6, які користувалися документами.

Згідно пункту 22 Положення про архівний відділ виконавчого комітету Лебединської міської ради, затвердженого рішенням сорок дев’ятої ceciї міської ради шостого скликання від 28.05.2014 року, архівний відділ виконує функції трудового apxiвy та проводить роботу по підготовці та наданню юридичним особам i громадянам архівних довідок, копій, витягів з документів. Надійшло за звітний період всього 982 запити соціально-правового характеру. Всі запити були розглянуті i виконані. 3 позитивним результатом – 977 запитів.

Наступним на апаратній нараді розглянули питання про роботу спостережної комісії. Голова комісії Оксана Древаль проінформувала присутніх, що у своїй діяльності спостережна комісія керується Конституцією України, Кримінально-виконавчим кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Постановою Кабінету Міністрів «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах», іншими нормативними документами та Положенням про спостережну комісію при виконавчому комітеті Лебединської міської ради.

Протягом звітного періоду спостережною комісією проведено 12 засідань. На виконання пункту 4 Положення про спостережну комісію здійснюється облік осіб, які умовно-достроково звільнені від відбуття покарання з місць позбавлення волі та осіб, які засуджені до кримінального покарання, не пов’язаного з позбавленням волі.

Так протягом 2017 року на облік до Лебединського районного відділу з питань пробації було поставлено 153 особи, з них 9 неповнолітніх та 12 жінок, знято з обліку 155 осіб. Всього наразі на обліку перебуває 68 осіб, з них 50 осіб засуджені до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі та 18 осіб, на яких накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт. На обліку перебуває 6 неповнолітніх та 5 жінок.

Спостережною комісією налагоджена тісна співпраця з  Лебединським районним відділом з питань пробації,  Лебединським МЦСССДМ, Лебединським МРЦЗ, ССД Лебединської міської ради, Лебединським ВП ГУНП в Сумській області громадськими та релігійними організаціями міста, відділом з питань внутрішньої політики виконавчого комітету Лебединської міської ради в напрямку профілактичної роботи з особами засудженими, звільненими від відбування покарання з випробуванням. Так протягом січня – грудня місяців 2017 року з зазначеними структурами було проведено ряд заходів, а саме: «Ми різні, але ми рівні», «Жити у злагоді з собою та іншими», «Скажемо насиллю, ні!», «Світле свято Великодня», «Насильство в сім’ї, як соціальна проблема», «Цінності сімейного життя», «Сторінками історії, з повагою до минулого!», «Діти в долонях турботи», «Конституційні права та обов’язки», «Особиста та статева гігієна…», «ІПСШ. Небажана вагітність, шляхи профілактики та запобігання», «Профілактика інфікування ВІЛ/СНІД», «Проблеми ігрової залежності», «Свято Спаса», «Моя держава – Україна», «Шляхи вирішення проблем працевлаштування», «Побудова позитивної життєвої перспективи». Екскурсія до художнього музею ім. Б.К. Руднєва.  Відеолекторій «В зоні особливої уваги», 1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Правова освіченість – основа сучасного суспільства, Зустріч з Місіонерським товариством «Суми духовне відродження», Святий добрий Миколай – усім дітям помагай.

Інформація про проведені заходи розміщувалася на офіційному сайті Лебединської міської ради, міськрайонній газеті «Життя Лебединщини» та соціальній мережі Фейсбук.

Одним із досить дієвих форм роботи спостережної комісії є запрошення на засідання комісії підоблікових Лебединського РВ з питань пробації, що перебувають на обліку. Протягом року було запрошено та заслухано під час роботи комісії 28 підоблікових Лебединського РВ з питань пробації.

Щодо організації працевлаштування та профорієнтації осіб, звільнених від відбуття покарання або примусового лікування та умовно засуджених, то, згідно інформації Лебединської міськрайонної філії Сумського ОЦЗ, за 12 місяців 2017 року користувались послугами служби зайнятості 2 особи, які звільнені після відбуття покарання або примусового лікування та умовно засуджені. За час перебування на обліку їм було надано 2 профінформаційні послуги. Одній особі припинено реєстрацію за невідвідування без поважних причин центру зайнятості протягом 30 робочих днів, друга працевлаштована за направленням служби зайнятості.

Лебединським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі Лебединського відділу з питань пробації в перший понеділок місяця, згідно плану роботи, проводиться профілактично-просвітницька робота серед молоді, яка засуджена до покарань не пов’язаних з позбавленням волі. Було проведено 12 заходів, відео лекторіїв на різну тематику.  Протягом 2017 року 28 особам з числа молоді, засуджених до виконання покарань, не пов`язаних з позбавленням волі Лебединським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надавались  соціальні послуги за карткою надання соціальних послуг, а також  розповсюджувались буклети,  листівки, профілактичного характеру.

Спостережна комісія сприяє представникам релігійних громад проводити виховну роботу та здійснювати контроль за поведінкою осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та осіб, звільнених умовно-достроково від відбування покарання. Така співпраця дає позитивні результати у проведенні виховного процесу серед засуджених.

Відділом освіти виконавчого комітету Лебединської міської ради проводиться системна робота з контролю за профілактикою правопорушень та виховної роботи серед учнівської молоді. У кожному загальноосвітньому навчальному закладі вироблена система правовиховної превентивної роботи, яка уособлює в собі дієві заходи щодо попередження злочинності,  правопорушень,  бродяжництва,  насильства в учнівському середовищі. Одним із важливих місць в системі правовиховної роботи з учнівською молоддю посідає робота з батьками. Протягом 2017 року у загальноосвітніх навчальних закладах міста проведені батьківські збори: «Профілактика шкідливих звичок школярів у родині», «Виховання дитини в родині», «Батьки і діти, стилі сімейного виховання».

Профілактика та попередження злочинності є однією із дієвих форм роботи усіх суб’єктів співпраці.

Інформація про результати роботи спостережної комісії  висвітлюються на офіційному сайті  Лебединської міської ради.

Відділ з питань внутрішньої політики.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *