«Ілюзії реальності» Сергія Степанова

Загальновідомий вислів, що краса врятує світ. Можливо, але з умовою, що ми, люди, тій красі в цьому допомагатимемо, бодай не перешкоджатимемо. Про це мимоволі думалося 06 липня 2017 року у виставковій залі художнього музею на відкритті персональної  виставки  Сергія Степанова з м. Охтирки.

 Сергій Іванович  Степанов  – талановита людина. Дизайнер за фахом, художник за покликанням, викладач Охтирської дитячої художньої школи. З дитинства мріяв стати художником. Перші спроби малювання під чуйним керівництвом батька – художника Івана Степанова. У 1990 році закінчив Харківський  художньо – промисловий інститут, а потім – роки неперервної творчості, наполегливої праці. З 2012 року – член Національної Спілки  художників України.  Його твори експонувалися на виставках  у Києві, Харкові, Львові, Сумах, Охтирці, Лебедині.

Куратор виставки – науковий працівник музею Алла Подвезько, звертаючись до присутніх, нагадала, що картини Сергія Степанова не вперше експонуються у Лебединському художньому музею. Художник вже і раніше, у 2013 році представляв свої роботи. Також в музеї експонується картина Сергія Степанова, подарована ним під час одного із візитів до Лебедина.

До експозиції нової виставки «Ілюзія реальності» увійшли твори живопису та графіки, виконані упродовж останніх років: «Діви, танок», «Європа, що тікає», «Форми»…Творчість Степанова позначена високим рівнем інтуїції. У картинах  відчувається нерозривний зв’язок століть, потужний плин часу, де  поєднано минуле, сучасне і майбутнє. Саме звідти це дивне переплетіння реального і сюрреалістичного, що творить  міфологічно – поетичний світ художника.

Його світ – це своєрідна держава, густо заселена людьми і позначена високим духом українства: «Україна все рівно буде», «Троїсті музики». Варто затримати погляд на будь – якій із робіт, як виникає відчуття присутності таємниці. Таємниця в тому, як митець  повертає до життя те, про що більшість із нас не має навіть віддаленого уявлення: «Снігові барси біля Ельбрусу», «Спокуса індоукраїнців».

Сергій Іванович завжди залишається  вільним у своєму виборі і стилі. Він нікого не наслідує  у мистецтві, цілком покладається  на власний досвід, інтуїцію і голос таланту, хоча має своїх кумирів серед великих – це  Гоген та символісти Західної Європи початку ХХ ст. Художник постійно випробовує нові форми, в результаті чого народжується свій – «степанівський» стиль.

Заступник міського голови Олена Кірєєва, вітаючи худож­ника з відкриттям персональної вис­тавки, зазначила: «Приємно, що до Лебедина приїздять люди, котрі неординарно мислять, по-своєму сприймають на­вколишній світ і відображають своє бачення певних речей через творчість.».

За вірне служіння мистецтву, талант і невтомний творчий пошук та з нагоди відкриття персональної виставки в Лебединському художньому музеї, Олена Кірєєва вручила Сергію Степанову грамоту від міського голови Олександра Бакликова.

Під час відкриття, гості музею відзначали, що картини майстра налаштовують на  глибокі філософські роздуми, дають несподіваний поштовх думці, викликають певні відчуття і точно не залишають нікого байдужим. З ними хочеться побути наодинці. Вони вимагають втаємничення, абсолютної  тиші, умиротворення.

Своїми враженнями від виставки та думками про полотна Сергія Степанова поділився мистецтвознавець Ювеналій Голод, та частий гість музею – Тетяна Чуйко. Одними із перших познайомилися із виставкою – вихованці Лебединського Центру позашкільної освіти.

Відчути нерозривний зв’язок століть та переплетіння реального і сюрреалістичного у картинах Сергія Степанова відвідувачі музею зможуть до середини серпня 2017 року.

[layerslider id=”215″]

Художній музей

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *