Дорогою випробувань і протиріч

У Лебединському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва відкрилася виставка творчого доробку відомого художника і нашого земляка Андрія Микитовича Мордовця (1918 – 2006) .

Художник народився в с. Куличка Лебединського району. Мистецтво малювання вивчав у Харківському художньому училищі. Закінчити заклад завадила війна. Юний художник  брав участь у бойових діях, але ніколи не забував про творчість. В музеї зберігаються начерки та малюнки того часу.

Після війни Андрій Мордовець навчався в Ленінградському інституті мистецтва та архітектури. А згодом продовжив свою творчу діяльність на Чернігівщині.

За довгу і плідну діяльність на ниві живопису художнику у 2006 році присвоєно звання «Заслужений художник України». Неодноразово він відвідував м. Лебедин та наш музей, якому подарував понад 120 своїх робіт. Це найбільша колекція одного автора у музеї.

3241

3242

 Працівники музею презентували відвідувачам дві картини митця: портрети визначних осіб Лебединської землі – співака Бориса Гмирі та Почесного громадянина нашого міста Бориса Ткаченка. Це нерівнозначні особи, але безперечно, видатні українці.

 Сьогодні Україна йде буремною дорогою випробувань і протиріч. Нам дуже важливо знати і переосмислити свої національні витоки, обіпертися  на видатні імена наших співвітчизників.

Працівники музею познайомили відвідувачів з біографіями  та творчою діяльністю Б. Гмирі та Б. Ткаченка. Приємно вразив виступ учня дитячої школи мистецтв  ім. Б. Гмирі Вадима Харова. Хлопець виконав пісню  «Дивлюсь я на небо» із репертуару великого співака.

3243

3244

На вернісажі  був присутнім письменник і краєзнавець Борис Іванович Ткаченко. У своїй бесіді з учнями  ЗОШ №1  він розповів про свої зустрічі та особисті  стосунки з Борисом Гмирею та художником Андрієм Мордовцем.

Виставка діятиме до кінця місяця, тож кожен бажаючий може прийти і насолодитись мистецтвом.

3246

Лебединський художній музей ім. Б.К. Руднєва

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *