Символіка

СИМВОЛІКА МІСТА

Моя пісенна батьківщина –
Таланту й праці передзвін,
В вінку яскравім України,
Найкраща квітка – Лебедин.
(М. Кулішенко)

0253Опис герба м. Лебедин

Герб міста являє собою щит на темно-зеленому тлі, що є символом густих лісів, які широкою смугою огортають місто з трьох боків, посередині – зображення білого лебедя на хвилях, що ніби віддзеркалюють його у воді, які є символом міста і озера, від якого походить назва «ЛЕБЕДИН», справа – шабля – символ історичної ролі Лебедина, заснованого як сторожа, фортеця, місцеперебування аж до 1917 року регулярних козацьких (а пізніше – уланських) військових частин. Шабля у піхвах і опущена лезом до низу, як ознака оборонного характеру військового життя міста.

Зліва – зображення стиглого колосу, як символу переважно аграрного характеру економіки міста і усього району як у минулому, так і у сьогоденні. Поєднання кольорів: зелений, жовтий, білий.

0254Прапор м. Лебедин

На зеленому прямокутної форми полотні, яке своїм кольором символізує густі ліси, що широкою смугою огортають ЛЕБЕДИН з трьох боків, посередині – зображення герба. Поєднання кольорів : зелений, білий , жовтий.

Герб і прапор м. Лебедин були затверджені 18-ю сесією Лебединської міської ради ІІ-го скликання від 01.08.1997 р. «Про герб і прапор міста».

Герб та прапор міста є територіальними символами, офіційними атрибутами органів місцевого самоврядування. Виключне право на використання герба та прапору міста належить Лебединській міській раді.

Репродукування та тиражування герба та прапору міста здійснюється:

– у вигляді кольорового, чорно-білого, об’ємного чи графічного зображення;
– довільною технікою виконання та з різноманітних матеріалів;
– довільних (з дотриманням пропорцій) розмірів.

При репродукуванні та тиражуванні герба міста має бути збережена кольорова та графічна тотожність еталону та його опису, затвердженого сесією міської ради.

Зображення герба та прапору можуть відтворюватися:

– на фасаді будинку міської ради;
– у сесійній залі міської ради та приміщенні органу виконавчої влади;
– бланках, штампах та печатці (для особливих церемоній) представницьких та виконавчих органів;
– офіційних виданнях міської ради та органу виконавчої влади;
– центральних вулицях при в’їзді на територію міста.

Прапор міста піднімається над будинком міської ради або в інших відведених місцях:

– у дні державних свят України;
– прийому офіційних делегацій;
– урочистих церемоній та свят.

За обставин, коли здійснюється одночасне підняття Державного прапора України та прапору міста, останній не може перевищувати за розмірами Державний прапор України і розміщується справа від нього (з боку глядача).

Зображення герба може використовується:

– як елемент святкового оформлення міста під час урочистих церемоній та свят (фестивалі, виставки, тощо);
– на почесних грамотах, вітальних листах, пам’ятних адресах, важливих історичних документах (угодах про дружбу та співробітництво, ін.), відзнаках тощо.

Дозвіл на використання місцевої символіки регламентується рішенням тридцять першої сесії Лебединської міської ради від 24.12.2008 р. «Про затвердження Положення про збір за право використання місцевої символіки»

Використання символіки міста при виготовленні продукції, наданні послуг, здійсненні робіт з комерційною метою дозволяється тільки при наявності дозволу на використання символіки міста.

Дозвіл на використання місцевої символіки з комерційною метою видається відділом містобудування і архітектури міськвиконкому Лебединської міської ради на 1 рік.

Дозвіл видається суб’єкту господарювання на підставі його заяви в 10-ти денний термін з дня її подачі. Видані дозволи реєструються у спеціальному журналі. Копія дозволу надається в Лебединське відділення Сумської МДПІ.

Суб’єкти господарювання, які не отримали дозвіл у встановленому порядку, але використовують символіку м. Лебедин з комерційною метою, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

До місцевої символіки відносяться також назви та зображення об’єктів, архітектурних історичних пам’яток міста Лебедин.

ПЕРЕЛІК
місцевої символіки, за використання якої повинен сплачуватися збір

 1. Герб міста Лебедин.
 2. Прапор міста Лебедин.
 3. Назви чи зображення значимих пам’яток архітектури та містобудування розташованих на території м. Лебедин (крім суб’єктів господарювання, які мають в уставному фонді (на балансовому обліку) зазначені об’єкти місцевої символіки ):
  1) Воскресенська церква, вул. Кобижча № 121
  2) Гостинний двір /Торгові ряди/, пл. Інтернаціональна № 37-39
  3) Міська управа, пл. Інтернаціональна №11
  4) Повітове училище, вул. К.Маркса № 10
  5) Покровська церква, вул. Покрівська № 44
  6) Миколаївська церква, вул. Щербакова № 1
  7) Вознесенська церква, пл. Волі № 37
  8) Операційне відділення земської лікарні, вул. Першогвардійська № 18
  9) Житловий будинок, вул. Щорса № 15
  10) Земська управа, вул. К.Маркса № 17
  11) Садибний будинок В. Щокіна-Кротова, вул. Першогвардійська № 17