Торгівля

Реклама алкоголю під забороною!

 

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області проводяться системні заходи контролю за дотриманням законодавства у сфері захисту прав споживачів реклами. Так, протягом останніх трьох місяців особливу увагу фахівці Управління захисту споживачів приділили перевіркам дотримання законодавства про рекламу алкогольних виробів. Нагадуємо, що рекламу алкогольних виробів регулюють кілька статей Закону «Про рекламу». Зокрема, частиною 2 статті 22 цього закону передбачено: реклама алкогольних напоїв, реклама знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої, забороняється:

  • на радіо та телебаченні з 6 до 23 години;
  • на перших і останніх сторінках газет, на обкладинках журналів та інших видань, в усіх виданнях для дітей та юнацтва, на сторінках для дітей та юнацтва усіх друкованих видань;
  • в усіх друкованих засобах масової інформації (крім спеціалізованих видань);
  • засобами внутрішньої реклами;
  • за допомогою заходів рекламного характеру (крім спеціальних виставкових заходів алкогольних напоїв);
  • на зовнішніх та внутрішніх поверхнях транспортних засобів загального користування та метрополітену;
  • засобами зовнішньої реклами.

Разом з тим, при дослідженні змісту реклами на біг-бордах та сіті-лайтах, фасадах торгівельних об’єктів та торгівельному обладнанні   зафіксовано порушення реклами алкогольних напоїв, реклами знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої.

У більшості випадків порушення стосувались реклами пива. До відома суб’єктів господарювання, з 01.07.2015 року набули чинності до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», відповідно до яких пиво було віднесено до алкогольних напоїв.

Звертаємо увагу! Відповідальність за порушення законодавства про рекламу відповідно до п.2.ст.27 Закону України «Про рекламу» несуть в тому числі розповсюджувачі реклами, винні в порушенні встановленого законодавством порядку розповсюдження та розміщення реклами. Тобто, суб’єкти господарювання. які надали згоду на розміщення на фасадах своїх приміщень, холодильному обладнанні, на зонтах, столах, стільцях , тощо реклами алкоголю несуть відповідальність як розповсюджувачі. Розмір штрафних санкцій передбачено до 300 неоподатковуваних мінімумів громадян , в розмірі 5100,00 грн.

ТОРГІВЛЯ У МІСТІ ЛЕБЕДИНІ

Споживчий ринок

Станом на 01. 07. 2017 населення міста обслуговує 369 об`єктів роздрібної торгівлі, побутового обслуговування та ресторанного господарства, в тому числі: 224 магазини та 26 кіосків, 33 одиниці ресторанного господарства, 86 об`єктів побутового обслуговування, а також 21 аптека, 7 автозаправних станцій. На 1 тис. населення міста припадає 14 об`єктів споживчого ринку.

З метою задоволення попиту населення на продовольчі та промислові товари за доступними цінами було проведено протягом 6 місяців 2017 року 25 ярмарків.

З метою підготовки торгових об’єктів до роботи у весняно-літній період в 2017 році було обстежено 8 підприємств торгівлі та 5 підприємств ресторанного господарства міста на предмет дотримання Правил торгівлі продовольчими товарами.

Відповідно до розпорядження міського голови від 02.06.2017 № 80-ОД «Про створення робочої групи з обстеження підприємств торгівлі, громадського харчування» спеціалістами управління Держпродспоживслужби в Лебединському районі, фахівцями батальйону Управління поліції в Сумській області та представниками виконавчого комітету Лебединської міської ради проведено обстеження ПО «Лебединський ринок» та 34 заклади торгівлі та громадського харчування на предмет недопущення епідемічних ускладнень, випадків ботулізму на території міста Лебедина. В ході обстежень була ліквідована стихійна торгівля живою рибою у невстановлених місцях. На правопорушників було складено два адміністративні протоколи.

Захист прав споживачів

При відділі торгівлі, побутового обслуговування та захисту прав споживачів постійно працює громадська приймальня з питань захисту прав споживачів та ринкового нагляду. За І півріччя 2017 року юридичну консультацію надано 32 відвідувачам. В результаті проведеної роботи на користь споживачів вирішено 25 питань. По фактам продажу товарів неналежної якості, наданих неякісних послуг 5 споживачам повернуті кошти в сумі 17 тис.300 грн., трьом споживачам проведений обмін на інший товар та здійснено вісім гарантійних ремонтів з пропорційним зменшенням ціни за товар. Слід відмітити суттєве збільшення зауважень до діяльності суб’єктів господарювання, які надають послуги з перевезення пасажирів по місту.

Протягом І півріччя 2017 року надано 35 консультацій та роз’яснень з питань дотримання  Закону України «Про захист прав споживачів».