Питання про викладання навчального предмета “Захист України” у закладах загальної середньої освіти Лебединської громади у оновленому форматі було детально розглянуто під час апаратної наради під головуванням виконуючого обов’язки міського голови Світлани ГОРОШКО.
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2025/02/IMG_0283.jpg)
Детально проінформував учасників апаратної наради з цього питання начальник управління освіти, молоді та спорту Костянтин ЗАБУГА.
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2025/02/IMG_0292.jpg)
На виконання чинного законодавства України та з метою забезпечення якісного рівня підготовки учнів до захисту України, формування в учнівської молоді патріотичної свідомості, виховання поваги до держави та її символів, розвитку фізичних якостей, надання теоретичних знань та практичних навичок необхідних для захисту себе, своєї родини та держави, підготовки учнівської молоді до служби у Збройних Силах України, з 01.09.2024 року на базі Лебединського фахового медичного коледжу імені професора М.І.Ситенка створений Осередок з викладання навчального предмету «Захист України» для 402 здобувачів освіти 10-11 класів тринадцяти закладів загальної середньої освіти Лебединської міської територіальної громади.
Викладання навчального предмету «Захист України» розпочалось з 01.10.2024 року у термін один раз на місяць (шість уроків) у тренінговому форматі за попередньо узгодженим розкладом навчальних занять із керівниками закладів загальної середньої освіти громади. Між Управлінням освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Лебединської міської ради і Осередком укладений договір про співпрацю, аналогічні тринадцять договорів укладені між Осередком та закладами загальної середньої освіти громади.
Викладання навчального предмету «Захист України» проводиться за модельною програмою фахівцями Лебединського фахового медичного коледжу імені професора М.І.Ситенка, які пройшли курси підвищення кваліфікації та отримали сертифікати. Модельна програма для 10 і 11 класу проводиться за модулями навчання, а саме: (10 клас – шість модулів – основи національної безпеки і оборони; основи планування та управління; озброєння та військова техніка, стрілецька підготовка; основи дій комунікацій та взаємодій у бою; орієнтування на місцевості та інженерна фортифікація; домедична допомога у бою; 11 клас – шість модулів-військові технології та їх розвиток; стрілецька підготовка, основи дій та взаємодій у бою; інформаційна війна; домедична допомога в умовах бою; цивільне населення в кризових умовах; планую майбутнє: моя роль в обороні України).
Станом на 01.01.2025 Осередок з викладання навчального предмету «Захист України» повністю оснащений обладнанням відповідно до примірного переліку навчального обладнання для кабінетів Захисту України. Для облаштування навчального кабінету Захисту України були виділені кошти державної субвенції у сумі 2 млн.грн. для придбання обладнання та засобів навчання відповідно до модельної програми (стрілецькі тренажери, навчальні дрони, аптечки, медичні манекени тощо).
В осередку проведений поточний ремонт трьох навчальних кабінетів за кошти міського бюджету та спонсорські кошти. У першому семестрі 2024/2025 навчального року навчання здобувачів освіти 10-11 класів з навчального предмету «Захист України» було розподілене на 2 блоки: теоретичний і практичний. Викладання теоретичного блоку навчання проводилось дистанційно. За підсумками І семестру викладачами Осередку проведено оцінювання здобувачів освіти.
У грудні 2024 року на колегії Управління освіти, молоді та спорту розглядалося питання організації викладання навчального предмету Захист України в Осередку. Керівники закладів загальної середньої освіти громади відвідали Осередок та ознайомилися із матеріально-технічним та методичним забезпеченням викладання предмету «Захист України».
Освітній процес у II семестрі 2024/2025 навчального року здійснюється за змішаною формою навчання. Шкільними автобусами забезпечено підвезення здобувачів освіти до Осередку та у зворотньому напрямі згідно розкладу занять.