На Сумщині родинам пропонують пройти тренінг та отримати грошову допомогу для розвитку молочного скотарства, бджільництва та аквакультури

За інформацією офіційного сайту Сумської ОДА, про умови участі, критерії відбору та процес реєстрації розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександр МАСЛАК

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за фінансової підтримки Фонду відновлення українських громад реалізує програму допомоги сільським родинам, які займаються молочарством, бджільництвом чи аквакультурою. Грантова програма передбачає надання фінансування у сумі 40 500 грн. для відновлення та розвитку господарської діяльності.

За напрямом аквакультура учасниками програми можуть стати сім’ї, які мають в оренді або у власності  водні об’єкти, це має бути підтверджено відповідними документами. Крім цього обов’язкова умова – не менше 3 років досвіду роботи у цій сфері. Для родин, які займаються молочним скотарством, умова участі – наявність мінімум однієї корови, також це може бути нетель або теличка. При цьому враховується наявність документів на худобу. Зареєструватись для участі можуть домогосподарства з усіх куточків Сумщини.

Долучитись до програми за напрямком «бджільництво» можуть домогосподарства, які працюють на території Лебединської, Краснопільської, Недригайлівської, Тростянецької, Миколаївської селищної та Миколаївської сільської територіальних громад. Ці родини повинні мати від 10 до 100 бджолосімей і ветеринарно-санітарний паспорт пасіки.

Родини, які займаються одним з цих напрямків сільського господарства, можуть зареєструватись для участі, якщо відповідають визначеній категорії. Зокрема, долучитись мають можливість сім’ї, які постраждали внаслідок війни та не мають іншого постійного джерела доходу, багатодітні родини з трьома або більше дітьми до 18 років або з людьми похилого віку, родини з людьми з важкими хворобами або інвалідністю, а також, якщо у родині є військовослужбовець або хтось із членів сім’ї проходив військову службу.

Зареєструватись також можуть сільські домогосподарства, які очолюють люди похилого віку або молодь від 18 до 35 років. Учасниками можуть стати родини, які приймають внутрішньо переміщених осіб, забезпечують продуктами харчування центри збору для ВПО, люди, які повернулись додому після переселення, та сім’ї національних меншин.

Як повідомили в Департаменті агропромислового розвитку Сумської ОДА, реєстрація для участі у програмі триває до 31 липня 2024 року. Для цього слід звернутись до виконавчих партнерів ФАО, які опікуються кожним із напрямків.

Бджільництво: ГО «Фундація жінок пасічниць», +380 67 993 8610, +380 63 076 5513

Аквакультура: Сумський національний аграрний університет, +380 96 847 0965

Молочарство: Асоціація виробників молока, +380 67 486 7665, +380 67 445 2488

Поділитися