Днями у Лебединському міському краєзнавчому музеї відбулися заходи з нагоди відзначення 118-річчя з дня народження оперного співака зі світовим іменем, уродженця Лебедина Бориса Романовича Гмирі.
Міський голова Олександр Бакликов відвідав захід і підкреслив важливу роль нашого земляка в історії не лише українського, а й світового оперного мистецтва. Відзначив його як співака високої вокальної культури, неперевершеного виконавця українських та зарубіжних романсів.
Творчий доробок Бориса Гмирі налічує 1200 творів, платівки з його записом свого часу розходилися багатотисячними тиражами, його голос широкого діапазону та безмежних виражальних можливостей хотіли чути в усьому світі.
За значний внесок у розвиток культури у 1941 році Борису Романовичу присвоєно звання «Заслуженого артиста УРСР», а 1951 року – «Народного артиста СРСР».
Твори у виконанні Бориса Гмирі включені у найпрестижніші музичні каталоги, а його ім’я прикрашає списки найвидатніших вокалістів світу.
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2021/08/DSC_0126_thumb.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2021/08/DSC_0138_thumb.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2021/08/DSC_0144_thumb.jpg)