Український союз промисловців і підприємців (УСПП) та Об’єднання організацій роботодавців (ООРУ) інформують, що ООРУ за підтримки Міжнародної організації праці до липня 2027 року впроваджуватиме проєкт «Догляд за дітьми: Системний підхід задля кращого відновлення».
Мета проєкту: посилити економічну стійкість України шляхом розширення доступу жінок до ринку праці та створити можливості для більш продуктивної й гідної праці для вразливих категорій жінок – ВПО, мешканок сільської місцевості та прифронтовых регіонів – через подолання бар’єрів, пов’язаних із доглядом за дітьми. В сьогоднішніх умовах, коли багато дитячих садків не можуть працювати на повну потужність через постійні повітряні тривоги та відсутність бомбосховищ, коли в деяких областях дитячі садки перевантажені через внутрішньо переміщених осіб або графік роботи дитячого садка не дозволяє жінці працювати з повною зайнятістю, гнучким рішенням є облаштування просторів для догляду за дітьми на робочому місці.
Концепція дитячих просторів на робочому місці є досить поширеною в світі і сприяє гендерній рівності, забезпечуючи жінкам і чоловікам рівні права і можливості на роботі. Задля утвердження таких рішень в корпоративній культурі України як суттєвого кроку на шляху вступу до ЄС, ООРУ та МОП надаватимуть гранти підприємствам, які мають намір облаштувати дитячий простір з метою покращення умов вже наявних працівниць або через потребу залучення додаткової робочої сили саме серед жінок.
Сума гранту в середньому становитиме 25 000 доларів США, однак може бути збільшена в залежності від внеску самого підприємства. Подавати заявки на участь у проекті з облаштування дитячого простору можуть:
– одне підприємство
– декілька підприємств, розташованих в одній місцевості, які за домовленістю спільно користуватимуться дитячим простором
– підприємства спільно з територіальною громадою/місцевою владою, яка готова зробити внесок до проєкту. Запрошуємо до участі в проєкті.
Посилання для подачі заявки на участь в проєкті:https://forms.gle/xwuv8KDssMczraVG7
Реєстрація заявок триватиме до 21 травня 2025 року, після чого ООРУ та МОП здійснюватимуть відбір і затвердження об’єктів.
Контактна особа: Куцева Світлана Геннадіївна, тел. +380503533402, e-mail: ved3@uspp.org.ua
Довідкова інформація щодо технічних і організаційних особливостей облаштування і функціонування корпоративного дитячого простору
Правові особливості
❑ Дитячий простір не має юридичного статусу дитячого садка, тобто жодні процедурні оформлення або реєстрації в державних органах не є потрібними.
❑ Діяльність здійснюється відповідно до Наказу Міністерства соціальної політики України № 136 від 19.04.2022 р. “Про затвердження Положення про діяльність дитячих кімнат в установах та організаціях “.
Технічні особливості
❑ Вибір приміщення (з орієнтовного розрахунку 50 кв. м на 10 дітей) безпосередньо в будівлі компанії або неподалік.
Обов’язкова умова: наявність бомбосховища/найпростішого укриття в будівлі або в пішій доступності від неї!
❑ В залежності від технічного стану приміщення виконання ремонтних і оздоблювальних робіт безпечними та екологічними матеріалами, що підходять для використання у дитячому середовищі.
❑ Рекомендується обладнати такі зони: зберігання особистих речей, навчання і приймання їжі, спортивний куточок, ігрова зона, спальні місця, куточок для уходу за немовлятами та грудного годування, кухонна зона (холодильник та мікрохвильова піч).
❑ Для економії простору використовуються сучасні модульні меблі, меблі- трансформери.
❑ В дитячій кімнаті передбачається встановлення смарт-телебачення, по якому можна дивитись розважальний контент або оформити підписку на онлайн-систему освіти та піклування про дітей раннього та дошкільного віку.
Організаційні особливості
❑ Дитячий простір може облаштовуватись для потреб однієї компанії або декількох, офіси яких розташовані поруч або в одній промисловій зоні.
❑ Графік перебування дітей в просторі відповідає робочому графіку працюючих в компанії батьків.
❑ Харчування дітей може відбуватись шляхом замовлення кетерінгу за рахунок батьків або роботодавця або частково батьків/частково роботодавця або домашньою їжею в ланчбоксах, яка зберігатиметься в холодильнику та розігріватиметься.
❑ З дітьми протягом цілого дня знаходиться вихователька, яку можливо забезпечити такими способами:
Укладення угоди з професійною нянею зі статусом ФОП, яку оплачують батьки або роботодавець або частково батьки/частково роботодавець. Звертаємо увагу, що для цього можуть бути використані кошти, отримані за соціальною програмою “муніципальна няня”.
Укладення угоди з приватною компанією-оператором дитячих садків/центрів раннього розвитку, яку оплачують батьки або роботодавець або частково батьки/частково роботодавець.
Державно-приватне партнерство: який внесок можуть зробити місцева влада, територіальні громади (лише декілька прикладів)
❑ Надання приміщення (наприклад, використання непрацюючих/частково працюючих дитячих садків або інших будівель).
❑ Якщо у місцевості спостерігається відтік населення і, відповідно, дітей, муніципальний дитячий садок здійснює укрупнення груп. Таким чином, для виховательки дитячого садка, яка не має достатнього робочого завантаження, можливо оформити дистанційне робоче місце у корпоративному дитячому просторі.
❑ Залучення муніципальних центрів раннього розвитку, будинків дитячої творчості для регулярного проведення занять із дітьми у корпоративному дитячому просторі.