Підсумки економічного і соціального розвитку Лебединської громади та виконання бюджету за І квартал 2025 року

Під час чергового засідання виконавчого комітету Лебединської міської ради під головуванням виконуючої обов’язки міського голови Світлани ГОРОШКО детально було розглянуте питання щодо підведення підсумків економічного і соціального розвитку, виконання бюджету Лебединської міської територіальної громади за І квартал 2025 року.

Вичерпну інформацію з цього питання надали членам виконавчого комітету начальник економічного розвитку і торгівлі Юрій МАГАЛЯС та начальник фінансового управління Людмила ЧИЧИНА.

Доходи

За звітний період до бюджету Лебединської міської територіальної громади, враховуючи міжбюджетні трансферти, надійшло 109 641,8 тис. гривень, що забезпечило виконання затвердженого планового показника в сумі 394 365,8 тис. гривень на 27,8%. Порівняно до відповідного періоду минулого року надходження збільшилися на 16 791,2 тис. гривень (18,1%).

До загального фонду бюджету громади із врахуванням міжбюджетних трансфертів надійшло 103 808,1 тис. гривень, що становить 26,8% до річного плану, і в порівнянні з відповідним періодом минулого року менше на 21 131,2 тис. гривень або на 25,6%.

Надходження власних доходів до загального фонду бюджету громади забезпечено в сумі 67 239,4 тис. гривень, що склало 24,9% до річного плану, і в порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 10 057,6 тис. гривень або на 17,6%.

Видатки

За звітний період видатки з бюджету громади здійснені в обсязі 76 825,4 тис. гривень, що становить 17,6% плану на рік. Із загальної суми витрат за загальним фондом використано 71 276,4 тис. гривень, що становить 18,2% від річних призначень. Кошти спеціального фонду використані в сумі 5 549,0 тис. гривень.

Промисловий та аграрний сектори

Протягом І кварталу 2025 року промисловий сектор громади в цілому працював над збереженням стабільної роботи в умовах воєнного стану, а саме: над сплатою податків до бюджетів усіх рівнів та забезпеченням своєчасної виплати заробітної плати.

Обсяг виробленої промислової продукції основного кола підприємств громади за звітний період склав 24 256,9 тис. гривень, що у 2 рази менше від показника відповідного періоду минулого року.

Найбільшу питому вагу в загальних обсягах промислової продукції у громаді мали Товариство з обмеженою відповідальністю «Укртранспневматика» – 45,0%.Товариство з обмеженою відповідальністю «Лебединський нафтомаслозавод» – 40,0%, Товариство з обмеженою відповідальністю «Лебединські ковбаси» – 10,0%.

Сільське господарство

Агропромисловий комплекс громади налічує 23 сільськогосподарських підприємства та 49 фермерських господарств.

Площа сільськогосподарських угідь у громаді становить 109,2 тис. га, у тому числі ріллі – 75,04 тис. га.

Під урожай 2025 року посіяно:

озимої пшениці – 6115 га, що на 1330 га більше за показник минулого року;

озимого жита – 15 га, що на 85 га менше показника минулого року;

озимого ріпака – 927 га, що на 3100 га менше проти минулого року. Зменшенню площі посіву озимого ріпака сприяла аномальна посуха (120 днів без опадів) та втрачені строки посіву (з 5 до 20 серпня). За зимовий період загинуло 523 гектари озимого ріпака, про що складено відповідні акти списання.

У 2025 році поголів’я великої рогатої худоби, в порівнянні з відповідним періодом минулого року, зменшилося на 180 голів і становить 2 920 голів, у тому числі поголів’я корів – 1 225 голів проти 1 325 голів у минулому році; поголів’я свиней проти показника минулого року зменшилося на 500 голів і становить 2 240 голів. Зменшення поголів’я свиней відбулося у зв’язку зі спалахом захворювання свиней на африканську чуму на приватному підприємстві «Надь». За звітний період вироблено 5 300,0 тонн м’яса, молока – 4 840 тонн.

Найвагоміші вклади в галузь тваринництва і позитивну динаміку мають Товариство з обмеженою відповідальністю «Гадяцьке», Товариство з додатковою відповідальністю «Племзавод «Михайлівка», Приватне підприємство «Надь», Державний професійно-технічний навчальний заклад «Лебединське вище професійне училище лісового господарства».

Розвиток транспорту

Протягом І кварталу 2025 року вживалися заходи, спрямовані на забезпечення належної якості обслуговування пасажирів на міських маршрутах загального користування, посилення контролю за безпекою пасажирських перевезень, утримання в належному стані й подальшому розвитку комунальних доріг та транспортної інфраструктури.

Перевезення пасажирів на міських маршрутах здійснюють 5 приватних підприємців за 7 маршрутами. Забезпечують маршрути 12 одиниць транспорту, з них: 2 автобуси «ПАЗ», 3 – «РУТА», 7 – «БАЗ 22154».

Перевезення пасажирів на приміських маршрутах здійснюють 3 приватні підприємці, які обслуговують 8 маршрутів. Забезпечують приміські маршрути 5 одиниць транспорту, з них: 3 автобуси «ПАЗ», 2 – «РУТА».

Проведено 1 обстеження руху маршрутних таксі у місті Лебедин, перевірено 153 рейси. За результатами обстежень проведено одну нараду з перевізниками.

Для забезпечення якісного обслуговування пасажирів та певної фінансової підтримки з перевізниками на 12 автобусних маршрутах загального користування, що проходять у межах громади, укладені договори з перевізниками на компенсаційні виплати за перевезення пільгових категорій громадян автомобільним транспортом.

На відшкодування витрат перевізників за перевезення пільгових категорій громадян з бюджету громади за І квартал 2025 року використано 428,14 тис. гривень, а саме:

на компенсаційні виплати за перевезення пільгових категорій громадян у місті Лебедин виділено 134,385 тис. гривень;

на компенсаційні виплати за перевезення пільгових категорій громадян на приміських маршрутах виділено293,755 тис. гривень.

Споживчий ринок та цінова ситуація

Станом на 01.04.2025 населення громади обслуговує 530 об’єктів споживчого ринку, у тому числі 319 магазинів, 34 кіоски, 57 одиниць ресторанного господарства, 93 об`єкти побутового обслуговування, 21 аптека та 6 автозаправних станцій. На 1 тисячу населення припадає 12,4 об’єкта споживчого ринку. Щодо забезпеченості населення торговою площею у магазинах роздрібної торгівлі у розрахунку на 1 000 осіб – показник становить 509 кв. метрів.

Одним із вагомих каналів реалізації товарів населенню залишається торгівля на ринку. На території громади функціонує один ринок – підприємство Сумської облспоживспілки «Лебединський ринок». За товарною спеціалізацією ринок належить до змішаних. Загальна площа ринку складає 9 652 кв. метри, переважна її частина відводиться під торгівлю (6 402 кв. метри або 66,3%). Загальна кількість торгових місць на ринку становить 577 одиниць. На ринку облаштовано 317 місць для продажу непродовольчих товарів та 260 торгових місць із продажу продовольчих товарів.

Розпорядженням Лебединського міського голови від 18.03.2022 № 32-ОД «Про робочу групу з контролю за регульованими цінами (продукти харчування, ліки, пальне) та безготівковими розрахунками (робота POS-терміналів) у Лебединській міській територіальній громаді» створена робоча група з контролю за регульованими цінами (продукти харчування, ліки, пальне) та безготівковими розрахунками (робота POS-терміналів) (далі – робоча група), яка постійно здійснює моніторинг дотримання законодавства суб`єктами господарювання як в магазинах на території громади, так і на підприємстві Сумської обласної облспоживспілки «Лебединський ринок». Протягом звітного періоду робочою групою було здійснено обстеження 8 об`єктів торгівлі. За результатами обстежень порушень не встановлено.

При виконавчому комітеті Лебединської міської ради працює громадська приймальня з питань захисту прав споживачів та ринкового нагляду. За звітний період надано консультації 9 споживачам щодо їх прав та рекомендації щодо дій споживачів у різних ситуаціях.

Зайнятість населення, ринок праці, грошові доходи населення

За звітний період на підприємствах, установах, організаціях громади відсутня заборгованість щодо виплати заробітної плати.

Працівникам бюджетної сфери забезпечувалася своєчасна виплата заробітної плати. Заборгованість зі сплати обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України підприємствами комунальної власності станом на 01.04.2025 відсутня.

У громаді здійснювалося комплексне вирішення питань з працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та постійне вивчення потреби у працевлаштуванні осіб цієї категорії, аналіз причини відмов від послуг служби зайнятості. Активізована співпраця з роботодавцями щодо збору вакансій з метою працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, у тому числі з можливістю надання житла та забезпечення збільшення обсягів працевлаштування внутрішньо переміщених осіб і їх професійного навчання під замовлення роботодавців. Упродовж І кварталу 2025 року 4 особи цієї категорії працевлаштовані, що на 15% менше за показник минулого року.

Станом на 01.04.2025 працевлаштована 101 особа, у тому числі 60 осіб – з числа безробітних, що на 35% менше за показник І кварталу 2024року.

Протягом І кварталу 2025 року на території громади проводилися громадські роботи, на які залучені 10 осіб з числа безробітних. Використано коштів на громадські роботи 109,5 тис. гривень.

Для організації та проведення суспільно корисних робіт залучено 87 осіб з числа безробітних, що на 16,3% менше показника минулого року. На проведення суспільно корисних робіт використано 720,7 тис. гривень. Громадські та суспільно корисні роботи проводилися за рахунок коштів Фонду соціального страхування на випадок безробіття.

За звітний період 13 осіб отримали ваучери на навчання.

На базі Лебединського управління Сумської філії Сумського обласного центру зайнятості для 26 безробітних осіб проведено курси підвищення кваліфікації, стажування на робочому місці пройшла1особа, здобула робітничу професію 1 особа.

Зареєстровано 5 колективних договорів, зміни та доповнення внесено до 1 колективного договору, надано 6 методичних консультацій з питання укладання колективних договорів.

Розвиток підприємництва

На виконання Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» на офіційному сайті Лебединської міської ради створений розділ «Регуляторна політика» з наступними підрозділами:

  • інформація про здійснення регуляторної діяльності;
  • відстеження результативності;
  • оприлюднення проектів регуляторних актів;
  • планування регуляторної діяльності;
  • реєстр регуляторних актів.

Відділом комунального майна і приватизації управління економічного розвитку і торгівлі виконавчого комітету Лебединської міської ради постійно оновлюється реєстр діючих регуляторних актів, щомісяця проводиться моніторинг діючих регуляторних актів.

Станом на 01.04.2025 діє 11 регуляторних актів (у відповідному періоді 2024 року – 10), із них 9 – рішення Лебединської міської ради, 2 – рішення виконавчого комітету Лебединської міської ради. Окремо щодо розробників: управління економічного розвитку і торгівлі виконавчого комітету Лебединської міської ради – 7, управління житлово-комунального господарства Лебединської міської ради – 2, фінансове управління Лебединської міської ради – 1, відділ земельних відносин виконавчого комітету Лебединської міської ради – 1.

Відповідно до плану-графіка проведення заходів з відстеження результативності прийнятих регуляторних актів у І кварталі 2025 року відстеження розробниками регуляторних актів не проводилося.

Мале та середнє підприємництво як в громаді, так і в Україні в цілому, є найбільш вразливим до фінансово-економічної кризи та змін законодавства, у результаті чого кількісні показники його розвитку демонструють як зростання, так і падіння.

На сьогодні з боку держави забезпечено низку позитивних кроків зі спрощення ведення підприємницької діяльності, зокрема, зменшено адміністративний тиск на підприємців з боку контролюючих органів, реформується та вдосконалюється система надання адміністративних послуг фізичним та юридичним особам, оптимізуються дозвільні процедури у сфері господарської діяльності та процес започаткування підприємницької діяльності.

З урахуванням складної суспільно-політичної ситуації в країні, змін у законодавстві, з урахуванням введення на території України воєнного стану відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами), різкого коливання курсу валют, високого рівня інфляції, загальна тенденція динаміки кількості суб’єктів підприємництва зазнала значних змін.

За рахунок малого підприємництва в громаді активно функціонує торгівля, сфера послуг, пасажирські перевезення, ресторанне господарство. Сфера середнього підприємництва розвинена в частині легкої промисловості, харчової промисловості, машинобудівної, лісопереробної, сільськогосподарської.

Суспільна роль малого та середнього підприємництва не обмежується економічними показниками. Мале та середнє підприємництво реалізує одну з найважливіших функцій – створення нових робочих місць та працевлаштування працездатного населення, у тому числі внутрішньо переміщених осіб, яких станом на 01.04.2025 офіційно зареєстровано і проживає на території громади близько 3 742 особи.

Актуальним залишається питання інвестиційної привабливості громади з метою залучення інвестицій як для розвитку малого та середнього підприємництва, так і для розвитку громади в цілому. На території громади спостерігається позитивна динаміка розвитку галузі торгівлі, сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства. Стає кращим торгівельне обслуговування населення, набуває розвиток мережа спеціалізованої торгівлі з продажу одягу, взуття, білизни, дитячих товарів, меблів та побутової техніки, будівельних матеріалів. На території громади здійснюють діяльність 1 334 суб’єкти господарської діяльності – фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб.

Передача в оренду та продаж комунального майна здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України, тобто на конкурентних засадах у формі електронних аукціонів. Станом на 01.04.2025 діє 124 договори оренди комунального майна (на 01.04.2024 було 113). Від оренди комунального майна до бюджету громади у звітному періоді надійшло 168,0 тис. гривень (за відповідний період минулого року було 99,4 тис. гривень).

У громаді створений та постійно оновлюється перелік вільних незадіяних об’єктів, які пропонуються для продажу чи передачі в оренду суб’єктам господарювання. Станом на 01.04.2025 таких об’єктів налічується 26.

Охорона здоров’я

Основна увага в діяльності галузі охорони здоров’я приділялася збереженню доступності надання медичної допомоги, розмежуванню первинного та вторинного рівнів, автономізації закладів охорони здоров’я, підписанню договорів із Національною службою здоров’я України, оптимізації стаціонарної допомоги відповідно до потреб населення.

Первинну медичну допомогу надає Центр первинної медико-санітарної допомоги Лебединської міської територіальної громади як структурний підрозділ Комунального некомерційного підприємства «Лебединська лікарня імені лікаря К.О.Зільберника» Лебединської міської ради (далі – Центр). До Центру увійшли кабінети невідкладної медичної допомоги, які забезпечують медичне обслуговування безпосередньо жителів сільської місцевості.

За І квартал 2025 року здійснено відвідувань пацієнтів до лікарів первинної ланки 20 262. Крім цього, 96 пацієнтам надана медична допомога вдома.

Кабінетами невідкладної медичної допомоги здійснено виїздів та надана амбулаторна допомога за викликами додому 5 042 пацієнтам.

Вторинна медична допомога жителям громади надається консультативно-поліклінічним відділенням та стаціонарними відділеннями Комунального некомерційного підприємства «Лебединська лікарня імені лікаря К.О.Зільберника» Лебединської міської радина 125 ліжок.

За звітний період у стаціонарних відділеннях Комунального некомерційного підприємства «Лебединська лікарня імені лікаря К.О.Зільберника» Лебединської міської ради отримали лікування 1 322 пацієнти, проведено оперативних втручань – 274.

До лікарів консультативно-поліклінічного відділення пацієнтами здійснено 31 201 звернення, включаючи профілактичні огляди.

Із навантаженням працювали і лікувально-діагностичні відділення. У відділенні променевої діагностики проведено 6 805 рентгенологічних досліджень, 5 806 ультразвукових досліджень; кабінетом функціональної діагностики проведено 4 094 обстеження, електрокардіологічних досліджень – 3 740; ендоскопічний кабінет – 145 обстежень; клініко-діагностична лабораторія провела 90 341 лабораторне дослідження.

При відділенні паліативної та хоспісної допомоги функціонує дві мультидисциплінарні бригади з надання паліативної допомоги вдома населенню громади. За звітний період здійснено 1 416 виїздів до пацієнтів, які перенесли тяжкі захворювання та не можуть самостійно себе обслуговувати і потребують сторонньої допомоги. 

Фінансова діяльність Комунального некомерційного підприємства «Лебединська лікарня імені лікаря К.О.Зільберника» Лебединської міської ради проводиться у межах отриманих коштів від укладеного договору на 23 пакети медичних послуг з Національною службою здоров’я України, сума коштів за І квартал склала 28 064,8 тис. гривень. Із бюджету громади у І кварталі 2025 році профінансовано коштів у сумі 1 050,1 тис. гривень для відшкодування видатків на виконання Програми фінансової підтримки та розвитку Комунального некомерційного підприємства «Лебединська лікарня імені лікаря К.О.Зільберника» Лебединської міської ради за І квартал 2025 року за енергоносії та утримання структурних підрозділів закладів охорони здоров’я громади, які утримуються за рахунок бюджету громади. Також, у межах власних надходжень у І кварталі 2025 році отримали кошти в сумі 2 233,7 тис. гривень від надання платних медичних послуг.

Із Сумського обласного бюджету у 2025 році були заплановані кошти у сумі 32,0 тис. гривень для фінансування оглядів водіїв з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Для покращення матеріально-технічної бази та структурних підрозділів закладів охорони здоров’я громади протягом звітного періоду було придбано основних засобів на загальну суму 526,2 тис. гривень, у тому числі комп’ютерної техніки на суму 240,9 тис. гривень.

Протягом звітного періоду мешканці громади забезпечувалися безоплатними і на пільгових умовах лікарськими засобами у сумі 810,054 тис. гривень.

Соціальний захист

Протягом І кварталу 2025 року здійснювалися виплати державних соціальних допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, багатодітним сім’ям, особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, по догляду за особами похилого віку та з інвалідністю І та ІІ групи внаслідок психічного розладу, особам, які не мають права на пенсію. Загальна сума виплат за звітний період – 21 761 тис. гривень, що на 82 тис. гривень, або на 0,3% більше за показник 2024 року.

Станом на 01.04.2025 на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Лебединської міської ради перебуває 3 764 внутрішньо переміщених особи (2 526 сімей), із них: діти – 865 осіб, осіб працездатного віку – 1 549, пенсіонери – 1 032 особи, осіб з інвалідністю – 318.

За рахунок коштів бюджету громади у І кварталі 2025 року виплачено грошових допомог на загальну суму 1 160,57 тис. гривень. Надано пільг на загальну суму 480,22 тис. гривень.

Відшкодовано витрат за проведення поховання 4 загиблих військовослужбовців на суму 37,39 тис. гривень.

Станом на 01.04.2025 у рамках Програми забезпечення дровами Захисників і Захисниць України та членів їх сімей у 2025 році на території Лебединської міської територіальної громади, затвердженої рішенням п’ятдесят сьомої сесії Лебединської міської ради восьмого скликання від 19.12.2024 № 1407-МР «Про затвердження Програми забезпечення дровами Захисників і Захисниць України та членів їх сімей у 2025 році на території Лебединської міської територіальної громади», укладено договір на доставку дров 241 домогосподарству на загальну суму 1 665,90 тис. гривень.

Відділенням соціальної допомоги вдома Лебединського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у І кварталі 2025 року надано послуг 765 одиноким непрацездатним громадянам. Із них 4 особи отримали платні соціальні послуги, та 306 осіб отримали послуги із встановленою диференційованою платою. Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надано послуг 100 особам.

Реформування і розвиток житлово-комунального господарства

За І квартал 2025 рокувикористано кошти в сумі 4 424,521 тис. гривень, у тому числі: бюджет громади – 2 371,821 тис. гривень, власні кошти комунальних підприємств – 2 052,7 тис. гривень.

Благоустрій. За звітний період на заходи з благоустрою громади використано кошти в сумі 2 247,45 тис. гривень, у тому числі:

1. Утримання вулично-дорожньої мережі – надано послуг на суму
1 338,926 тис. гривень (кошти бюджету громади), а саме:

систематичне очищення покриттів від пилу, сміття та інших наносів шляхом їх підмітання, вивезення сміття – 789,384 тис. гривень;

очищення доріг від снігу – 549,542 тис. гривень.

2. Утримання зелених насаджень – виконано послуг на суму
250,101 тис. гривень, а саме:

зрізку засохлих та пошкоджених дерев – 112,699 тис. гривень;

прибирання парків, скверів – 63,429 тис. гривень;

догляд за деревами, підрізку дерев, вивезення сміття – 64,972 тис. гривень;

послуги з вивезення сміття з парків, скверів, площ – 9,001 тис. гривень.

3. Об’єкти благоустрою кладовищ – використано 340,103 тис. гривень, а саме:

догляд за надмогильними спорудами – 68,287 тис. гривень;

систематичне очищення урн та контейнерів для сміття – 12,053 тис. гривень;

відбудову зруйнованих частин огорожі місць поховань – 59,763 тис. гривень;

послуги з утримання зелених насаджень на території кладовищ – 200,0 тис. гривень.

4. Вуличне освітлення та зовнішні електромережі – використано 306, 219 тис. гривень, а саме:

відшкодування витрат вуличної електроенергії – 284,272 тис. гривень;

послуги із заміни електроламп – 21, 947 тис. гривень.

5. Малі архітектурні споруди – використано 4, 901 тис. гривень на послугу з прибирання будівель та громадських туалетів.

6. Інші види послуг – використано 7,2 тис. гривень на ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ.

Водопостачання та водовідведення. У звітному періоді виконано такі роботи з водопостачання та водовідведення:

ліквідовано 15 поривів водогону на суму 42,2 тис. гривень;

відремонтовано 5 водозабірних колонок на суму 2,5 тис. гривень;

ліквідовано 86 засмічень у централізованій системі водовідведення на суму 12,9 тис. гривень;

виконано ремонт башт «Рожновського» в селах Лебединий Бобрик, Пристайлове, Ворожба на загальну суму 51,3 тис. гривень;

виконано заміну електричної частини насосного агрегату свердловини в селі Гарбузівка на суму 13,5 тис. гривень.

Житловий фонд. У звітному періоді за кошти комунального підприємства «Лебединська житлово-експлуатаційна контора виконавчого комітету Лебединської міської ради» проведено:

поточний ремонт покрівлі на суму 73,2 тис. гривень;

профілактику електромереж із заміною електрокабелів, патронів, лампочок, вимикачів, розеток на суму 23,4 тис. гривень;

ремонт внутрішньобудинкових мереж водопостачання на суму 24,6 тис. гривень;

ремонт дверей виходу на покрівлю, входу в підвал, виготовлення та встановлення дверей у під’їзди на суму 12,6 тис. гривень;

ремонт каналізаційних мереж на суму 29,1тис. гривень;

спилювання аварійних дерев на прибудинкових територія на суму 3,8 тис. гривень;

встановленняадресних табличок на будинках на суму 2,0 тис. гривень;

заміну вікон у під’їздах на металопластикові на суму 4,5 тис. гривень.

За рахунок коштів комунального підприємства «Лебединське будинкоуправління мікрорайону «Черемушки» виконавчого комітету Лебединської міської ради» проведено наступні заходи:

прибирання прибудинкової території на суму 59,5 тис. гривень;

роботи з утримання приміщень житлових будинків на суму 14,6 тис. гривень;

технічне обслуговування та поточний ремонт мереж електропостачання на суму 14,6 тис. гривень;

поточний ремонт внутрішньобудинкових систем водовідведення, водопостачання, зливової каналізації (заміна ділянки лежака холодного водопостачання) на суму 46,2 тис. гривень;

поточний ремонт конструктивних елементів, технічних пристроїв будинків на суму 32,2 тис. гривень;

технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем водопостачання, водовідведення та зливової каналізації на суму 38,8 тис. гривень.

Теплопостачання. За звітний період за кошти комунального підприємства «Лебединтеплоенерго» виконано наступні роботи:

закупівлю дров об’ємом 115 куб. метрів на суму 131,0 тис. гривень;

закупівлю пелет у кількості 43 тонни на суму 342,9 тис. гривень;

повірку промислових лічильників та коректорів об’єму на котельних міста на суму 9,4 тис. гривень;

закупівлю котла твердопаливного «Retra 500-4mcombi» на суму 971,8 тис. гривень.

закупівлю димової труби до твердопаливного котла на суму 94,5 тис. гривень;

ремонт трактора та службового автомобіля на суму 1,6 тис. гривень.

Інше:

утримання об’єктів благоустрою комунального закладу «Добробут громади» Лебединської міської ради у сумі 76,271 тис. гривень;

виготовлення кошторисної документації на поточний середній ремонт дороги на вулиці Тараса Шевченка, місто Лебедин Сумської області – 24,05 тис. гривень;

виготовлення кошторисної документації на поточний середній ремонт дороги на вулиці Кобижча, місто Лебедин Сумської області – 24,05 тис. гривень.

Освіта

У підпорядкуванні Управління освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Лебединськоїміської ради знаходяться дев’ятнадцять закладів загальної середньої освіти, дев’ять закладів дошкільної освіти, два позашкільні заклади (Лебединська дитячо-юнацька спортивна школа Лебединської міської ради Сумської області, Лебединський центр позашкільної освіти Лебединської міської ради Сумської області) та комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Лебединської міської ради Сумської області. У 2024/2025 навчальному році у закладах освіти Лебединської міської територіальної громади навчається 3406 учнів.

Сьомий рік поспіль в освітніх закладах відбувається запровадження концепції «Нова українська школа», яка передбачає навчання учнів початкової школи за новим Державним стандартом. У 2024/2025 навчальному році відповідно до Концепції «Нова українська школа» навчається 2253 учня у 138 класах.

Створені умови для здобуття інклюзивної освіти дітьми з особливими освітніми потребами. У 2024/2025 навчальному році 74 учні з особливими освітніми потребами здобувають освіту в 51 інклюзивному класі. У двох закладах загальної середньої освіти організована індивідуальна форма навчання (педагогічний патронаж) для 4 дітей з особливими освітніми потребами.

15 дітей з особливими освітніми потребами виховуються у 8 інклюзивних групах трьох закладів дошкільної освіти і одному дошкільному підрозділі закладу загальної середньої освіти. У 3 закладах дошкільної освіти функціонують 3 групи компенсуючого типу для дітей з мовленнєвими труднощами, в яких логопедичну допомогу отримують 39 дітей.

Забезпечення права дітей на здобуття позашкільної освіти в громаді продовжує здійснюватися Лебединською дитячо-юнацькою спортивною школою (17 спортивних груп, 219 вихованців) та Лебединським центром позашкільної освіти Лебединської міської ради Сумської області, в якому у 2024/2025 навчальному році діють 208 гуртків соціально-гуманітарного, художньо-естетичного, науково-технічного, дослідницько-експериментального, туристсько-краєзнавчого, фізкультурно-спортивного напрямів та школа раннього творчого розвитку дитини «Зернятко», в яких отримують освітні послуги 3 076 вихованців громади.

З метою збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти громади навчання у 2024/2025 навчальному році організовано за змішаною формою.

У І кварталі 2025 року виділені кошти на поточний ремонт теплової мережі в Лебединському закладі дошкільної освіти «Чайка» Лебединської міської ради Сумської області на суму 74,026 тис. гривень.

Культура, туризм

У І кварталі 2025 року закладами культури громади проводилися культурно-мистецькі заходи.

У комунальному закладі «Лебединський міський будинок культури» було проведено захід до Дня Соборності України, на якому було зібрано 3 717,00 гривень, які передані благодійній організації «Піксель у вишиванці» на допомогу Збройним Силам України.

У комунальному закладі «Лебединський міський будинок культури» проведено заміну коректора об’єму газу на суму 3 752,0 гривні, у заклади культури придбано лампи LED на суму 1 270,00 гривень.

Інформаційний простір

Питання висвітлення діяльності громадиє одним із пріоритетів у роботі Лебединської міської ради та важливим складником загальної системи заходів щодо задоволення потреб громадян в інформації.

У цьому контексті основним завданням Лебединської міської ради залишається наповнення інформаційного простору якісною, оперативною та достовірною інформацією, а також здійснення заходів, спрямованих на реалізацію державної політики в інформаційній сфері. Пріоритетним завданням є також розширення кола споживачів інформаційних ресурсів як друкованих, так і електронних, збільшення можливостей доступу до каналів інформації.

З метою забезпечення відкритості і прозорості діяльності Лебединської міської ради через залучення медіа, а також процесу розширення інформаційного простору, створення відкритого інформаційного середовища, рівного доступу громадськості до усіх наявних видів інформації, вільного та безперешкодного функціонування у громаді медіа усіх форм власності, 31.01.2025 прийнято рішення п’ятдесят дев’ятої сесії Лебединської міської ради восьмого скликання № 1452-МР «Про Програму висвітлення діяльності міської ради, її виконавчого комітету, посадових осіб та депутатів у засобах масової інформації у 2025 році».

Наповнення інформаційного простору інформацією здійснюється через офіційний сайт Лебединської міської ради, який знаходиться за адресою http://lebedynrada.gov.ua/. Протягом звітного періоду на офіційному сайті розміщено 400 інформаційних матеріалів, 92 рішення виконавчого комітету Лебединської міської ради, 105 рішень Лебединської міської ради, 50 розпоряджень Лебединського міського голови.

Відділом з питань внутрішньої політики та цифровізації виконавчого комітету Лебединської міської ради наразі проводиться робота з розробки нової версії офіційного сайту.

Інформація щодо діяльності Лебединської міської ради публікується і на сторінках друкованого медіа – газети «Життя Лебединщини». Протягом звітного періоду було надано для висвітлення близько 10 вітань та матеріалів.

Офіційний сайт Лебединської міської ради синхронізовано зі сторінками Лебединської міської ради у соціальних мережах Facebook та YouTube.

Забезпечення законності і правопорядку

З метою посилення захисту держави, суспільства і громадян від проявів тероризму, запобігання виникненню умов, що сприяють вчиненню правопорушень, забезпечення захисту конституційних прав та свобод людини, рішенням шістнадцятої сесії Лебединської міської ради восьмого скликання від 12.07.2021 № 350-МР «Про Комплексну програму Лебединської міської територіальної громади «Правопорядок на 2021-2025 роки» (зі змінами від 12.10.2022 № 568-МР, від 19.07.2023 № 877-МР, від 21.12.2023 № 1039-МР, від 07.03.2024 № 1125-МР, від 15.05.2024 № 1184-МР, від 15.08.2024 № 1273-МР, від 19.12.2024 № 1414-МР) затверджено Комплексну програму Лебединської міської територіальної громади «Правопорядок на 2021-2025 роки» (далі – Програма).

У I кварталі 2025 року згідно з Програмою виділено кошти у сумі 189,0 тис. гривень на підключення, налаштування серверного обладнання та камер відеоспостереження, надання доступу до мережі інтернет, технічне обслуговування.

Здійснювалось проведення інформаційно-пропагандистських, тематичних акцій, конкурсів з питань профілактики правопорушень, правового виховання громадян.

Постійно проводилась робота зі сприяння особам, які звільняються з місць позбавлення волі, у видачі та оформленні документів, необхідних для вирішення соціальних питань; активізація роботи спостережної комісії з надання такій категорії осіб допомоги в соціальній адаптації, пошуку роботи, тощо.

Техногенна безпека

Головним завданням у звітному періоді залишалось підвищення ефективності функціонування та посилення надійності міської субланки Сумської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та зменшення негативних наслідків їх виникнення.

Діяльність органів управління цивільного захисту громади була спрямована на визначення першочергових заходів щодо попередження надзвичайних ситуацій та мінімізацію їх наслідків для громади, серед яких:

організація роботи міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, забезпечення контролю за неухильним виконанням її рішень установами, організаціями та підприємствами громади;

розробка та впровадження організаційно-технічних заходів, спрямованих на запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на території громади та ліквідації їх наслідків.

У звітному періоді використано частину місцевого матеріального резерву на:

забезпечення захисту критичної інфраструктури (енергетичної мережі громади);

ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій військового характеру (місто Лебедин, село Будилка).

План основних заходів цивільного захисту громади затверджено розпорядженням Лебединського міського голови від 28.01.2025 № 17-ОД «Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту Лебединської міської територіальної громади на 2025 рік».

За І квартал 2025 року підготовлено та проведено 8 засідань міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та з питань надзвичайних ситуацій, на яких розглянуто 14 питань та прийнято відповідні протокольні рішення.

У звітному періоді фонд захисних споруд громади було збільшено на 2 найпростіших укриття, ємність яких складає 80 осіб. Здійснено оперативну перевірку 60 об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту громади.

Розпорядженням міського голови від 03.04.2025 № 55-ОД «Про затвердження плану комплектування Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області з навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту у Лебединській міській територіальній громаді на 2025 рік» затверджено план комплектування Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області слухачами Лебединської міської територіальної громади на 2025 рік.

Для оповіщення населення громади про виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру з бюджету громади за звітний період профінансовано 97,9 тис. гривень на обслуговування існуючої системи оповіщення.

Поділитися