ЦИФРОВА ГРАМОТНІСТЬ – ВАЖЛИВА КОМПЕТЕНЦІЯ ГРОМАД, ЩО СПРИЯЄ ШВИДКОМУ ПРИЙНЯТТЮ РІШЕНЬ, ПІДВИЩЕННЮ РІВНЯ БЕЗПЕКИ ТА ПОКРАЩЕННЮ РОБОТИ З ДОКУМЕНТАМИ

20-21 лютого на базі Безпечного простору в м.Лебедин представниками громадської організації “Ліга сучасних жінок” було проведено дводенний тренінг з основ цифрової грамотності для представників громади. Захід організований з метою набуття нових знать та умінь безпечного та ефективного використання цифрових інструментів та технологій, а також ресурсів інтернету, в рамках реалізації проєкту «Захистити ЇЇ: сприяння стійкості, можливостям і процвітаючому середовищу – створення безпечних просторів у Харківській, Чернігівській та Сумській областях», за підтримки Міжнародної організації Corus International, МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», фінансуванню Гуманітарного фонду для України. Поповнювали знання цифрової грамотності й працівники окремих структурних підрозділів виконавчого комітету Лебединської міської ради.

Спікери (Наталія Шпиг і Павло Ніколаєнко) та учасники обговорили переваги цифровізації та інструменти, які допомагають підвищити рівень цифрової грамотності працівників громад.

Цифрова грамотність включає не лише вміння користуватися комп’ютером, а й розуміння принципів безпеки та етики в онлайн-середовищі. Володіння цифровими навичками передбачає здатність ефективно використовувати технології для пошуку, обробки та обміну інформацією. Це також включає критичне мислення щодо надійності джерел, захисту особистих даних та взаємодії в інтернеті.

Цифровізація громад — це не просто про зручність чи швидкість роботи. Це про здатність приймати зважені, оперативні рішення, що забезпечують розвиток і стійкість громад навіть у непростих умовах. Коли громади розвивають цифрову грамотність, вони відкривають для себе нові можливості: оптимізацію процесів, вищий рівень безпеки даних і більш якісне надання послуг громадянам.

Поділитися