Робота управління праці та соціального захисту населення виконкому Лебединської міської ради щодо соціального захисту населення протягом 2024 року

Ще одним ґрунтовним питанням, розглянутим під час чергового засідання виконавчого комітету Лебединської міської ради було питання про роботу управління праці та соціального захисту населення виконкому Лебединської міської ради щодо соціального захисту населення за 2024 рік.

Начальник управління праці та соціального захисту населення виконкому Лебединської міської ради Валентина ГУБСЬКА вичерпно проінформувала присутніх про сферу соціального захисту населення у Лебединській міській територіальній громаді.

Основними завданнями управління праці та соціального захисту населення виконкому Лебединської міської ради (далі – управління) є забезпечення на території Лебединської міської територіальної громади реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці, соціальної підтримки вразливих верств населення, виконання програм і заходів у сфері соціального захисту населення, спрямованих на покращення становища сімей, забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей; забезпечення рівних прав та можливостей для участі жінок і чоловіків у політичному, економічному та культурному житті, протидії торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі; призначення та виплата соціальної допомоги, адресної грошової допомоги, компенсацій та інших соціальних виплат, установлених законодавством України.

Соціально-трудові відносини

Управлінням здійснюється контроль за станом дотримання законодавства щодо укладання, реєстрації та виконання колективних договорів на підприємствах, установах та організаціях Лебединської міської територіальної громади. За 2024 рік зареєстровано 8 колективних договорів, внесено змін та доповнень до 9 колективних договорів. Умовами колективних договорів охоплено 3 868 працюючих. У переважній більшості колективно-договірним регулюванням охоплені підприємства, організації, установи, де функціонують профспілкові організації, які мають значний досвід і практику роботи щодо захисту соціально-економічних прав та інтересів працюючих і членів їх сімей. Усі колективні договори, які пройшли повідомну реєстрацію, є легітимними.

Підтримка сім’ї

Реалізація державної політики стосовно сім’ї, жінок є одним із основних напрямів соціального розвитку Лебединської міської територіальної громади, яка ґрунтується на впровадженні соціальних заходів, затверджених рішенням сімнадцятої сесії Лебединської міської ради восьмого скликання від 26.07.2021 № 399-МР «Про Програму соціального захисту населення Лебединської міської територіальної громади на 2022-2024 роки» (зі змінами) (далі – Програма), розпорядженням Лебединського міського голови від 18.10.2021 № 158-ОД «Про Координаційну раду з питань сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Лебединської міської територіальної громади», рішенням виконавчого комітету Лебединської міської ради від 27.10.2021 № 327 «Про комісію з питань присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».

Станом на 31.12.2024 у Лебединській міській територіальній громаді проживає 396 багатодітних сімей, у яких виховується 1 446 дітей. Із них: у 268 родинах виховується 3 дітей, у 66 – 4 дітей, у 62 родинах виховується 5 і більше дітей (у тому числі в 1 сім’ї – 12 дітей), 115 багатодітних сімей отримують допомогу як малозабезпечені, 328 багатодітних сімей отримали продуктові набори та гуманітарну допомогу.

В управлінні ведеться робота щодо видачі посвідчень батьків та дітей з багатодітної родини. За звітний період дітям з багатодітних сімей видано 80 посвідчень, батькам – 42, продовжено строк дії посвідчень 51 родині.

На виконання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» управлінням ведеться облік та реєстрація повідомлень про вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Так, за звітній період до управління від відділення поліції № 3 (м. Лебедин) Сумського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області надійшло 196 повідомлень про факти скоєння насильства в сім’ї, із них: стосовно дітей – 12, жінок – 170 та 14 повідомлень про факти скоєння насильства стосовно чоловіків. З метою з’ясування обставин вчинення насильства в сім’ї або реальної загрози його вчинення за звітній період здійснено 54 виїзди, під час яких підтверджено 44 випадки домашнього насильства стосовно 44 жінок та 41 малолітньої дитини (5 – фізичне насильство, 36 – психологічне насильство).

За звітній період проведено чотири засідання Координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Лебединської міської територіальної громади, на яких розглядалися питання про роботу мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі; про стан проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення щодо запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми; про надання соціальних послуг жінкам із вразливих категорій, у тому числі постраждалих від гендерно-зумовленого насильства та людям похилого віку, які постраждали від домашнього насильства; про проведення інформування та навчання з питань особистої безпеки життєдіяльності для педагогічних працівників, батьків, здобувачів освіти, зокрема щодо дій в умовах конфліктів та надзвичайних ситуацій (пожежі, загострення бойових дій, техногенні аварії, пандемії тощо), поводження з вибухонебезпечними предметами з урахуванням гендерного підходу, оздоровлення та відпочинок дітей пільгової категорії, можливості реалізації в Лебединській міській територіальній громаді Програми для кривдників.

Протягом 2024 року проведено два засідання робочої групи з питань гендерної політики щодо виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року на території Лебединської міської територіальної громади, два засідання комісії з присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».

Протягом 2024 року управлінням проводилася робота щодо підбору та направлення на оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій. За 2024 рік до управління надійшло 187 заяв на оздоровлення 229 дітей, 184 дитини отримали послугу оздоровлення та відпочинку.

Державні соціальні допомоги

Упродовж 2024 року року управлінням виплачено державні соціальні допомоги сім’ям з дітьми (допомога одиноким матерям, допомога у зв’язку з вагітністю та пологами, допомога при народженні дитини, допомога при усиновленні, допомога на дітей, над якими встановлено опіку та піклування, допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною), малозабезпеченим сім’ям, багатодітним сім’ям, особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особою з інвалідністю 1 та 2 групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату та тимчасову допомогу на дітей, які залишились без батьківського піклування «дитина не одна», на загальну суму 83 211 тис. гривень. Заборгованість із виплати допомог відсутня.

За 2024 рік виплачено державну соціальну допомогу дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, грошове забезпечення батькам-вихователям та прийомним батькам у 2 дитячих будинках сімейного типу, 8 прийомних сім’ях та 1 патронатній сім’ї на загальну суму 4 598 тис. гривень. Заборгованість із виплати відсутня.

У грудні 2024 року виплачено одноразову грошову допомогу на дітей з малозабезпечених сімей, дітям та особам з інвалідністю І групи з числа внутрішньо переміщених осіб для проходження зимового періоду 2024/2025 року «Тепла зима» на загальну суму 7 156 тис. гривень.

Із виходом за місцем проживання одержувачів різних видів державних соціальних допомог складено 1 284 акти обстеження, з них:

671 – щодо перевірки факту розміщення внутрішньо переміщених осіб для подальшого визначення права власників житла на отримання компенсації за прихисток таких осіб;

312 – для вирішення питання надання житлової субсидії та пільг;

173 – для вирішення питання з призначення інших видів державної соціальної допомоги.

Проведено комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб 128 осіб, які потребують надання соціальних послуг, для подальшого розрахунку права громадянина, що надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, на виплату відповідної компенсації.

Упродовж 2024 року управління виконувало функції з отримання гуманітарної та благодійної допомоги, забезпечення її видачі у вигляді продуктів харчування, засобів гігієни та дров.

Робота з пільговими категоріями населення

Станом на 31.12.2024 на обліку в управлінні перебуває 411 осіб, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції (далі – ЧАЕС), яким виплачено компенсації на суму 846,70 тис. гривень.

На безкоштовне медичне обслуговування використано коштів обласного бюджету на загальну суму 152,19 тис. гривень, а саме:

на придбання ліків – 83,96 тис. гривень;

на зубопротезування – 68,23 тис. гривень.

З метою оздоровлення осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, у бюджеті Лебединської міської територіальної громади затверджено асигнування в сумі 48,06 тис. гривень. Протягом 2024 року 3 особи з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС пройшли санаторно-курортне оздоровлення на суму 48,06 тис. гривень.

На території Лебединської міської територіальної громади зареєстрована 171 дитина з інвалідністю, з них 46 дітей потребують надання реабілітаційних послуг відповідно до індивідуальної програми реабілітації. Так, з початку 2024 року за рахунок коштів державного бюджету у реабілітаційних закладах України реабілітаційні послуги отримали 10 дітей з інвалідністю на загальну суму 188,4 тис. гривень. За рахунок обласного бюджету реабілітаційні послуги отримали 9 дітей з інвалідністю.

До будинків-інтернатів на постійне місце проживання з початку року влаштовано 20 осіб.

За рахунок коштів обласного бюджету 41 особі з інвалідністю виплачено компенсацію на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів та транспортне обслуговування у сумі 25,11 тис. гривень, 5 особам виплачено компенсацію на поховання учасників бойових дій на загальну суму 14,63 тис. гривень та 6 осіб з числа ветеранів війни та прирівняних до них осіб отримали компенсацію на придбання твердого палива на суму 19,2  тис. гривень.

В управлінні проводиться робота із встановлення статусу членам сімей загиблих Захисників і Захисниць України, осіб з інвалідністю внаслідок війни та статусу ветерана праці. З початку року надано статус та видано відповідні посвідчення: «Особа з інвалідністю внаслідок війни» – 21 особі, «Член сім’ї загиблого Захисника і Захисниці України» – 67 особам, «Ветеран праці» – 78 особам.

На виконання заходів Програми соціального захисту населення Лебединської міської територіальної громади на 2022-2024 роки за рахунок коштів бюджету Лебединської міської територіальної громади виплачено щомісячну грошову допомогу на оплату житлово-комунальних послуг 9 особам з інвалідністю по зору І та ІІ груп на загальну суму 38,36 тис. гривень. Пільгами на послуги зв’язку скористалася 51 особа, що має на це право згідно із законодавством України. Використано коштів із бюджету Лебединської міської територіальної громади на загальну суму 53,86 тис. гривень.

З початку року двом дітям з інвалідністю, які мають орфанні захворювання, виплачено грошову допомогу на суму 435,44 тис. гривень; 11 особам, які потребують лікування шляхом гемодіалізу, виплачено допомогу на суму 206,06 тис. гривень; 57 осіб забезпечено засобами медичного призначення на загальну суму 401,64 тис. гривень; слуховими апаратами забезпечено 5 осіб на суму 21,83 тис. гривень.

Виплачено щомісячних стипендій 3 особам, яким виповнилося 100 і більше років, на суму 12,53 тис. гривень. Призначено та виплачено компенсацію за поховання незастрахованих осіб працездатного віку 12 особам на суму 7,2 тис. гривень, компенсацію за надання соціальних послуг 63 особам на суму 599,5 тис. гривень. За рішеннями виконавчого комітету Лебединської міської ради надано одноразову матеріальну допомогу на подолання наслідків стихійного лиха та проведення лікування 71 особі на суму 56,80 тис. гривень. Виплачено одноразову допомогу 96 членам добровольчого формування Лебединської міської територіальної громади на загальну суму 4 801,50 тис. гривень.

На здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом у міському та приміському сполученні використано кошти у сумі 2 029,49 тис. гривень, залізничним транспортом – 112,4 тис. гривень.

Станом на 31.12.2024 виплачено грошову допомогу 25 дітям загиблих Захисників України на суму 121,50 тис. гривень, одноразову допомогу 113 пораненим військовослужбовцям на суму 339,0 тис. гривень, 5 військовослужбовцям – допомогу на лікування на суму 10,0 тис. гривень, 47 сімей отримали одноразову допомогу у зв’язку із загибеллю військовослужбовця на суму 199,50 тис. гривень, 17 сімей військовослужбовців, що пропали безвісти (перебувають у полоні), отримали одноразову допомогу на суму 51,00 тис. гривень, 18 осіб із числа членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України отримали грошову допомогу на виготовлення, встановлення намогильної споруди на суму 540,00 тис. гривень.

У звітному 2024 році оздоровлено 1 особу з числа членів сімей загиблих Захисників України на суму 19,22 тис. гривень та 3 військовослужбовців, звільнених з військової служби за станом здоров’я на загальну суму 48,06 тис. гривень.

На виконання заходів Програми організації безоплатного поховання загиблих (померлих) військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань України на 2024 рік здійснено відшкодування витрат за проведені поховання 34 загиблих (померлих) військовослужбовців на загальну суму 280,00 тис. гривень та встановлено 12 пам’ятників на суму 1 168,71
тис. гривень.

Рішенням сорок шостої сесії Лебединської міської ради восьмого скликання від 07.03.2024 № 1124-МР затверджено Програму забезпечення дровами Захисників та Захисниць України, членів їх сімей у 2024 році на території Лебединської міської територіальної громади. Станом на 31.12.2024 у рамках цієї Програми забезпечено дровами 381 домогосподарство на загальну суму 3 160,17 тис. гривень.

На виконання заходів Обласної комплексної програми захисту та підтримки ветеранів та членів їх сімей на 2024-2027 роки, затвердженої розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації від 19.12.2023 № 728-ОД (зі змінами), спеціалістами управління проводилася робота з прийому документів на виплату грошових допомог пораненим військовослужбовцям та членам сімей загиблих Захисників України за рахунок коштів обласного бюджету. З початку року прийнято та передано до Управління з питань ветеранської політики Сумської обласної державної адміністрації 197 пакетів документів, із них 113 – на виплату допомоги у зв’язку з пораненням та 84 – на виплату допомоги сім’ям загиблих Захисників України.

Робота зі зверненнями громадян

За 2024 рік до управління надійшло 1 150 звернень громадян, а саме: щодо отримання матеріальної допомоги – 473, призначення державної соціальної допомоги – 610, отримання пільг –5, з інших питань – 62. Робота зі зверненнями громадян знаходиться на постійному контролі.

Поділитися