19 грудня відзначають День адвокатури

Щорічно 19 грудня велика кількість представників юридичної галузі святкують своє професійне свято — День адвокатури України. 

Це свято було засновано у 2002 році указом тодішнього президента України Леоніда Кучми. Дата була обрана у зв’язку з введенням 19 грудня 1992 року у дію Закона України “Про адвокатуру”. Адвокатура України “є добровільним професійним громадським об’єднанням, покликаним, згідно з Конституцією України, сприяти захисту прав, свобод та представляти законні інтереси громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, юридичних осіб, надавати їм іншу юридичну допомогу”. Адвокатура, без сумніву, є одним із основних елементів механізму забезпечення прав, свобод та законних інтересів людини, якому відведена особлива роль. Саме через адвокатуру правова держава забезпечує своїм громадянам можливість реалізації конституційного права на правничу допомогу.

Метою встановлення свята є визнання великого суспільного значення цього правозахисного інституту в Україні. Адже те, наскільки ефективна діяльність адвокатури, є чітким показником рівня демократії в державі, а також її політичної та економічної стабільності.

«Ураховуючи важливу роль адвокатури в розбудові правової держави, захисті конституційних прав і свобод громадян, велике громадське значення цієї правозахисної інституції в Україні, постановляю: установити в Україні професійне свято – День адвокатури, яке відзначати щорічно 19 грудня», – йдеться в указі.

Адвокати – це не лише юристи, а і надійні партнери у вирішенні юридичних питань. Їхня робота вимагає високого рівня знань, стресостійкості та етичності.

У цей день українці вітають та вшановують адвокатів за їхню важливу та відповідальну роботу.

Сьогодні в умовах війни адвокати зіштовхнулися з новими викликами у своїй професійній діяльності, які значно вплинули на звичні ритми роботи та взаємодії зі своїми клієнтами. З перших днів повномасштабного вторгнення дехто з представників адвокатської спільноти став на захист нашої держави, вступивши до лав Збройних Сил України, дехто почав надавати правову допомогу військовослужбовцям, внутрішньо переміщеним особам pro bono у рамках волонтерського руху, дехто кардинально змінив вектор своєї діяльності, змістивши фокус на уваги соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей.

Поділитися