ПОКИ ВОЇНИ ЗСУ СТРИМУЮТЬ РОСІЙСЬКОГО ВОРОГА, ВОЛОНТЕРИ ПРОДОВЖУЮТЬ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ, ПОПРИ ВСЕ, НЕ ДИВЛЯЧИСЬ НІ НА ЩО

5 грудня у Лебединському міському краєзнавчому музеї провели круглий стіл під назвою «Волонтери: сила небайдужих».

На зустріч запросили: історика, краєзнавця Ігоря Білоножка, представників місцевих волонтерських організації Олександра Спічку та Наталію Тімакову, заступника командира танкової роти з озброєння. Участь у заході взяла начальник відділу культури і туризму виконавчого комітету міської ради Світлана Циханська.

«Те, що ми робимо для себе, вмирає з нами, те, що ми робимо для інших, залишається і є безсмертним» – говорив колись Альберт Пайк. Такими словами розпочала захід старший науковий співробітник музею Світлана Бражніченко.

Засідання круглого столу організатори присвятили людям, що знаходяться поруч із нами, які іноді здаються справжніми атлантами, тим, хто робить надзвичайне для бійців, поранених, сиріт, біженців, з ранку до вечора шукаючи можливості для допомоги – мирні воїни світла – волонтери.

Про історію заснування і розвитку волонтерства розповів Ігор Білоножко, зокрема акцентуючи увагу на регіональному рівні: на Сумщині, на Лебединщині. Підкріплюючі розповідь документальними історичними даними цікаво було дізнатись факти про походження самої назви «волонтерство» (благодійність, меценатство), хто був засновником  цього вже потужного на сьогодні руху, До відома, початком сучасного волонтерського руху вважають створення Міжнародного комітету Червоного Хреста, яке ініціював 1859 року Жан Анрі Дюнан. Саме його ідеями стали керуватися волонтери в усьому світі. В нас знаними благодійниками були родини Харитонеків, Капністів, Хрущових, Яків Кучеров, Олексій Красовський, які допомагали школам, обдарованим учням, лікарням, хворим, людям, які, як-то говорять, опинились чи жили у скрутному становищі тощо.

«Волонтери Лебединщини» – чи не наймасовіша і найпотужніша в нас благодійна організація, яка діє вже понад 10 років. Це таке зріле досвідчене чоловіче об’єднання, що здебільшого спеціалізується на ремонті, переобладнанні автомобільної техніки, виготовленні бліндажного приладдя і устаткування для військових. Його діяльність презентував представник фонду Олександр Спічка, Ґрунтовна розповідь супроводжувалась фотозвітом. За час свого існування організація постійно розширювала свої кордони: збільшилась чисельність друзів, однодумців, помічників; з’явились інші направлення допомоги. Разом із цим, постійно з’являється велике коло питань та прохань, які потрібно вирішити. Наразі волонтери Лебединщини допомагають нашим захисникам усім, чим тільки можливо: ремонтом автомобільної техніки, забезпеченням запчастинами, продуктами харчування, теплими речами, захисними сітками, бліндажним обладнанням, інженерно – будівельним приладдям…. Збирають, роблять, винаходять, виготовляють, везуть…Налагоджена тісна співпраця з іншими місцевими ініціативними волонтерськими об’єднаннями, і здається, що немає для них чогось неможливого.

«Свою волонтерську діяльність я починала одна. Пам’ятаю, як сама плела захисні сітки і плакала». – згадує Наталія Тімакова. Потім поступово почали допомагати їй подруги, знайомі, просто небайдужі. З’явилось приміщення для діяльності, за що дуже вдячні директору міського будинку культури Світлані Маригіній. Вже як керівник благодійного фонду «Піксель у вишиванці» в Лебединській громаді Наталія почала займатись збиранням коштів на технічні прилади для військових (зарядні станції, генератори, старлінки та т.ін). Навколо себе згуртувала сільських мешканців, працівників культури, освіти, організація також значно збільшила спектр допомоги бійцям, які наразі координує. Всі працюють заради Перемоги. Сама ж Наталія – практичний психолог, то нині працює ще й у місцевому Центрі Життєстійкості. Також вона акцентувала увагу на важливості психологічної підтримки військових, не «паперової», а саме реальної. Цей вид допомоги є дуже актуальним направленням волонтерства.

Дякував усім волонтерам та просто небайдужим громадянам, хто причетний до цього, військовий Роман Хрін. Він говорив про те, якою є важливою для них, на передовій, підтримка тилу, зв’язок із домом. Тільки разом, лише завдяки нашій єдності Україна переможе російське зло.

Учасники зустрічі хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх, хто ціною власного життя наближав Перемогу у війні з російським агресором.

З нагоди Дня волонтера та наступаючого свята – Дня Збройних Сил України організатори вручили квіти учасникам круглого столу з найкращими побажаннями.

Поділитися