Прихід Новорічних свят із нетерпінням чекають діти та дорослі. Щоб зробити свято яскравим і в той же час безпечним, до нього потрібно готуватись заздалегідь:
- Піклуючись про власну безпеку, зверніть увагу на те, що не всі ялинкові прикраси безпечні. Багато людей купують їх на стихійних ринках, не думаючи про наслідки використання таких іграшок.
- Перед розміщенням гірлянд на ялинці, їх варто попередньо перевірити вмиканням у електромережу: при виявленні несправності в ілюмінації (нагрівання дротів, непередбачене виробником блимання лампочок, іскріння) їх необхідно терміново вимкнути та не розміщувати на ялинці.
- Не намагайтесь самостійно лагодити і з’єднувати розірвану гірлянду, якщо ви не електрик.
- Не залишайте дітей без нагляду біля працюючої гірлянди: вони не повинні мати доступ до контролерів (блоків керування роботою електрогірлянди й/або ялинки), дротів і розеток.
- Варто відмовитись від легкозаймистих прикрас для ялинки з паперу, марлі, вати. При потраплянні на них іскор або вогню вони миттєво спалахують.
- Безпечніше прикрашати ялинку іграшками, виготовленими зі скла або негорючих матеріалів.
- Саму ялинку треба встановлювати в приміщенні подалі від нагрівальних і опалювальних приладів, на стійкій підставці.
- Не встановлюйте ялинку на високій підставці.
- Поставте стовбур живої ялинки у відро з мокрим піском і час від часу зволожуйте його.
- Якщо ялинка засохла, викиньте її, тому що вона може спалахнути, як факел.
- Не забувайте, що поблизу ялинки забороняється використовувати будь-який відкритий вогонь, свічки, бенгальські вогні, різноманітні феєрверки та петарди.
- Пам’ятайте, що особливо небезпечним на ялинці є сріблястий дощик з алюмінієвої фольги, який може замкнути гірлянду та спровокувати пожежу.
Якщо ялинка почала горіти:
- По-перше, необхідно знеструмити електрогірлянду.
- Ялинку повалити на підлогу, щоб полум’я не піднялося вгору та не перекинулось на шпалери та меблі.
- Синтетична ялинка горить швидко, при цьому матеріал, з якого вона виготовлена, плавиться і розтікається, виділяючи отруйні речовини.
- Накрийте палаючу ялинку щільною тканиною або залийте водою.
- У будь-якому випадку обов’язково викликайте пожежно-рятувальну службу за телефоном «101».
- До прибуття пожежних намагайтесь за допомогою первинних засобів пожежогасіння (води, піску, за наявності) ліквідувати осередок пожежі або хоча б не допустити поширення вогню.
- Як і в інших випадках пожежі у квартирі, не відчиняйте вікна та двері, оскільки протяг збільшує полум’я.
- Якщо загасити пожежу неможливо, то щільно зачиніть двері в кімнату, де виникла пожежа, і швидко виходьте з приміщення, закривши органи дихання вологою тканиною.
- Повідомте сусідів про виникнення пожежі та дочекайтесь пожежних на вулиці.
Шановні громадяни! Щоб наслідки від пожежі нікому не затьмарили свята, необхідно дотримуватися певних вимог пожежної безпеки. Пам’ятайте, що тільки при дотриманні цих правил Ви зможете подарувати безпечне свято собі та своїй родині!