Щорічно, 21 листопада, в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.
Доленосні події пригадали й у Лебединській міській громаді. У краєзнавчому музеї відбувся культурно – мистецький захід «20-та річниця Помаранчевої революції та 11-та річниця Євромайдану» , на який завітали активісти місцевого спортивного клубу «Фенікс» і любительського об’єднання «Надвечір’я».
Захід патріотичного спрямування традиційно розпочався Державним Гімном.
Основні історичні факти становлення української державності, починаючи з 1991 року, акцентуючи увагу на тих,які передували Помаранчевій революції, Революції Гідності, нагадав усім історик, краєзнавець Ігор Білоножко.
21 листопада 2013-го року на Майдані Незалежності у Києві розпочалася акція протесту проти рішення Кабінету Міністрів України призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Спочатку зібралося декілька сотень, а вже 24 листопада – понад сто тисяч прихильників євроінтеграції.
Того листопадового вечора ніхто не здогадувався, що в історії не тільки України, а й усього світу починається новий етап і що події, які відбуватимуться наступні 94 дні – перший крок на шляху до драматичних геополітичних змін.
Продовжив розповідь, підкріплюючи її власними спогадами, адже безпосередньо був учасником Майдану – 2004, історик, краєзнавець Володимир Кравченко.
«Революція Гідності – це не лише про захист власних свобод та незалежності, але й загальнолюдських цінностей. Я особисто брав участь у Помаранчевій революції і не міг вчинити інакше, не міг залишатись осторонь», – розповідав він.
Учасники заходу переглянули відеофільм та фото-виставку, присвячені двом революціям — Помаранчевій 2004 року та Революції Гідності 2013 року, які стали прологом до європейського вибору українців. Вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв Небесної Сотні, котрі ціною власного життя захищали ідеали демократії, відстоювали права громадян та європейське майбутнє нашої держави.
Тематичний акцент і музичний фон заходу створили солісти міського будинку культури Марина Зініна, Ірина Балаба, Сергій Касьянов.
Сам захід організований працівниками Лебединського міського краєзнавчого музею з дотриманням умов воєнного стану. Запровадження Дня Гідності та Свободи на державному рівні є свідченням визнання важливості цих цінностей, як наріжних для українського суспільства.