У Лебединській громаді відбулася апробація другого туристичного маршруту для ветеранів

Нещодавно у Лебединській міській територіальній громаді відбулась апробація другого адаптивного, релаксаційного туристичного маршруту для ветеранів – від Лебедина до села Рябушок. За маршрутом туру учасники відвідали: церкву Іоанна Богослова – дубову алею Сковороди – урочище Бурлюк – оленячу ферму та інші локації, запропоновані Іваном Пилипенком.

Цей тур дає можливість відвідати надзвичайно мальовничі природні куточки – кожна зупинка відкриває для відвідувача світ краси і гармонії. Початок маршруту був у Лебедині, а далі шлях подорожуючих проліг вздовж мальовничих лісів, озер і полів, захоплюючи тих, хто шукає відпочинок і спокій. Учасниками туру стали сектор туризму відділу культури і туризму виконавчого комітету Лебединської міської ради, ветерани, що проходять реабілітацію в нашому місті, члени родин захисників та захисниць України та представники громадських організацій.

Першою зупинкою подорожувальників стала церква Іоанна Богослова, яка була збудована у 1886 році за проєктом щойно призначеного молодого харківського єпархіального архітектора В. Нємкіна, на місці однойменного дерев’яного храму, відомого ще з XVIII ст. Архітектурний стиль храму складається із елементів українського бароко з традиційними для слобожанщини формами дерев’яного будівництва. З роками церква зазначала незначних перебудов, але зберегла величезні автентичні елементи, зокрема, внутрішні розписи та декоративні елементи.

Сьогодні церква є не лише місцем богослужіння, а і осередком духовного життя села. Вона залишається символом духовного і культурного багатства регіону, зберігаючи пам’ять про минуле та формуючи цінності сьогодення.

Дубова алея Сковороди стала другою зупинкою учасників апробаційного маршруту. Це символічне місце, пов’язане із подорожами Григорія Сковороди на Слобожанщині. Вважається, що під час своїх подорожей до Рябушок філософ часто відпочивав і під дубами. Дубова алея уособлює зв’язок із природою, гармонію з навколишнім світом та силу, які були основними елементами філософії Сковороди. Дуби здавна символізують силу, стійкість і мудрість, що особливо резонувало з ідеями Сковороди про внутрішню свободу та самопізнання. За переказами, саме під розлогими дубами Слобожанщини він міг зупинитися, щоб писати, роздумувати та розмовляти з людьми, пояснюючи їм свої ідеї про щастя, моральність і споріднену працю. Дубова алея стала своїм рідним живим пам’ятником, що зберігає енергію та дух філософа. Дуби продовжують рости як свідки століть, нагадуючи нам про силу природи та вічні цінності.Алею підтримують і охороняють як важливу частину культурної та природної спадщини, яка пов’язана з життям і творчістю цього видатного мислителя.

Релаксаційний маршрут проходив також до урочища Бурлюка та ферми оленів. Це місце, де здається, що природа зберігає свої найдавніші таємниці. Воно заворожує краєвидами: буйні ліси, тихі галявини та звивисті струмки, що біжать поміж густими деревами. Це місце наповнює ветеранів спокоєм і силою, а його мальовничі ландшафти ніби запрошують у світ гармонії та натхнення.

Зачаровує ферму оленів, де благородні тварини вільно гуляють у своєму природному середовищі. Це сповнює подорожуючими захопленнями та відчуттям причетності до природи чарівного світу. Зустріч з оленями не лише додає маршруту особливого шарму, а і наповнює душу відчуттям краси та благородства дикої природи. Цей маршрут – справжня подорож у світ тиші, гармонії і внутрішнього спокою, що об’єднує людей з природою та дарує відчуття радості від кожного моменту.

Дякуємо за надану немовірну можливість та проведений екскурсійний супровід Івану Павловичу Пилипенку – власнику ТОВ «Пролісок», який супроводжував групу продовж всього дня.

Попереду ще апробація 4 маршрутів адаптивного туризму для ветеранів, ветеранок та членів їх родин на території Лебединської громади.

Щира подяка Збройним Силам України! Завдяки їх відданій службі та захисту нашої Батьківщини ми маємо відкривати нові шляхи для відновлення, духовного збагачення та спокою на рідній землі. Ваш подвиг надихає нас берегти й розвивати культурні та природні багатства України

Поділитися