Всесвітній тиждень боротьби з інсультом

Інсульт стається, коли до певної частини головного мозку перестає надходити кров – судина блокується тромбом або розривається. Внаслідок недоотримання мозком крові та кисню, його клітини відмирають. Це може призвести до інвалідності або смерті людини.

Симптоми інсульту виникають раптово. Їх легко запам’ятати та розпізнати за абревіатурою МОЗОК:М (мова) – нерозбірлива, незрозуміла та заплутанаО (обличчя) – асиметричний вираз обличчя, неможливість посміхнутисяЗ (запаморочення) – порушення рівноваги та координації, головокружіння, хитанняО (очі) – погіршення зору, двоїння в очахК (кінцівки) – оніміння або слабкість кінцівок, складно одночасно підняти й тримати обидві руки чи ноги

❓Як діяти, якщо помічено один чи кілька симптомів:

📞викликати екстрену медичну допомогу, детально описавши стан людини – бригада доставить пацієнта в найближчий заклад, що має договір з НСЗУ на лікування інсульту, відповідне обладнання та фаховий персонал. 🕐 зафіксувати час появи ознак інсульту – це даси можливість лікарям вирахували вікно терапевтичних можливостей – 4,5 год. Надання кваліфікованої меддопомоги у цей проміжок дає шанс пацієнту на успішне відновлення.

☝️Діагностика та лікування інсульту в Україні є безоплатними послугами у Програмі медичних гарантій. Наразі 227 лікарень надають допомогу при інсульті за пакетом “Медична допомога при гострому мозковому інсульті”.

🤔Дізнатися, у якому закладі лікують інсульт можна зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ 16-77 або знайти на сайті НСЗУ за допомогою інформаційного дашборду “Укладені договори на медичне обслуговування населення за ПМГ”: https://cutt.ly/EeSgRBTL .

Поділитися