РОЗВИТОК ВЕТЕРАНСЬКОГО ПРОСТОРУ
Міністерство у справах ветеранів України, з метою надання практичної та методологічної допомоги, єдиного підходу до створення та функціонування ветеранських просторів як багатофункціональних закладів для осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей таких осіб і членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, наказом Мінветеранів від 05 червня 2024 року № 168 затвердило Методичні рекомендації щодо створення та функціонування ветеранських просторів (далі – Методичні рекомендації).
Ветеранський простір – багатофункціональний заклад, метою діяльності якого є реінтеграція ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, шляхом надання їм та членам сімей таких осіб, постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни і членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України інформаційно-консультаційної підтримки та шляхом організації їх реабілітації та адаптації.
Відповідно до розділу IV Методичних рекомендацій згідно з інформацією про діяльність ветеранського простору, наданою до Мінветеранів за власною ініціативою суб’єкта господарювання (юридичної особи незалежно від форми власності та організаційно-правової форми (її філія чи відокремлений підрозділ), яка забезпечує діяльність простору (далі – суб’єкт господарювання), Мінветеранів веде перелік ветеранських просторів, який розміщується на офіційному вебсайті Мінветеранів (далі – Перелік).
З метою спрощення надання суб’єктами господарювання інформації про діяльність ветеранського простору для включення закладу до Переліку Мінветеранів розроблено форму, розміщену за посиланням: http://surl.li/caxhxm.
Також, Мінветеранів з метою надання інформаційної, консультаційно-методичної та іншої допомоги суб’єктам господарювання, які мають ініціативу створити ветеранський простір, за посиланням http://surl.li/gcegrl розміщено відповідну форма збору інформації.
Крім того, Мінветеранів стосовно ветеранських просторів, включених до Переліку, здійснює заходи щодо:
– розповсюдження інформації про їх діяльність;
– визначення потреб таких закладів, для сприяння у їх забезпеченні, у тому числі за підтримки міжнародних партнерів;
– підвищення ефективності та якості роботи, у тому числі шляхом направлення суб’єктам господарювання, які забезпечують їх діяльність інформаційно-аналітичних та методичних матеріалів.
Для суб’єктів господарювання, які забезпечують діяльність ветеранського простору або мають ініціативу створити такий простір, відповідні форми збору інформації, розміщені за вищевказаними посиланнями. За результатами їх заповнення відповідно до Методичних рекомендацій суб’єктам господарювання необхідно направити повідомлення на електронну адресу: control@mva.gov.ua (у копії на електронну адресу: a.pylypak@mva.gov.ua).