Алгоритм взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи з протидії домашньому насильству

Проблема домашнього насильства є надзвичайно важливою для українців під час повномасштабного вторгнення. У період з січня по травень 2023 року в Україні було зафіксовано майже 350 тис. випадків домашнього насильства, що на 51% більше порівняно з тим самим періодом у 2022 році. Це — болючий антирекорд, за кожною цифрою якого стоїть чиєсь благополуччя, здоровʼя або навіть життя.

Окрім зростання кількості випадків насильства, українське суспільство зіштовхнулося з додатковою проблемою. Чимало постраждалих вважають, що їхні проблеми наразі не на часі, тому замовчують негаразди і не шукають підтримки. Велику роль у подоланні цього явища відіграє діалог із населенням і те, наскільки наше суспільство готове говорити і не ігнорувати тему домашнього насильства.  Проте ми хочемо, аби люди, що вже зазнали насильства, не залишалися сам на сам із проблемою і знали, а головне – не боялися звернутися по допомогу і не терпіли жодних проявів насильства

Так, згідно плану заходів у рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» 28 листопада 2023 року на базі Лебединського управління Сумської філії Сумського обласного центру зайнятості управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Лебединської міської ради було проведено захід на тему «Алгоритм взаємодії суб’єктів що здійснюють заходи з протидії домашньому насильству». У заході взяли участь Лебединське управління Сумської філії Сумського обласного центру зайнятості, Служба у справах дітей, Лебединський міський центр соціальних служб, Сумський районний сектор №3 філії державної установи «Центр пробації» в Сумській області, відділу поліції №3 (м. Лебедин) Сумського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Сумській області, сектор Лебединського бюро правничої допомоги.

В ході заходу обговорили порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі у Лебединській міській територіальній громаді та Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Ще раз наголосили, що метою налагодженої співпраці суб’єктів, що здійснюють заходи з протидії домашньому насильству є додержання гарантій із захисту прав та інтересів осіб, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, а також забезпечення належного реагування на випадки такого насильства, надання допомоги постраждалим особам.

Сподіваємося на плідну співпрацю і надалі.

Поділитися