Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.
Проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Жінки та діти, які були змушені покинути Україну, прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми, застерігає Міжнародна організація з міграції (МОМ).
Цій важливій та актуальній проблемі було присвячено захід у форматі засідання “круглого столу” на тему «Взаємодія суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Лебединській МТГ», організований управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Лебединської міської ради. Учасниками заходу були: керуючий справами виконавчого комітету Сергій ПОДОЛЬКО, начальник та спеціалісти управління праці та соціального захисту населення виконкому Лебединської міської ради, директор Лебединського міського центру соціальних служб, начальник та спеціаліст Служби у справах дітей, начальник ВП № 3 (м.Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області, начальник Лебединського управління Сумської філії Сумського обласного центру зайнятості, представники Сумського районного сектору № 3 філії Державної установи «Центр побації».
Під час заходу розглядалися дієві напрямки діяльності щодо запобігання торгівлі людьми у нашій громаді, обговорювалися передумови виникнення і способи викорінення цього негативного явища у суспільстві, а також піднімалися питання щодо об’єднання зусиль суб’єктів взаємодії з метою подолання злочинних проявів сучасної работоргівлі у цей непростий для України час.
Увазі присутніх також були представлені: презентація, відеоролики, пам’ятки з цієї тематики.
Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, зокрема, сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.
Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні!
Стаття 149 Кримінального кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.
Особам, які постраждали від торгівлі людьми, українським законодавством гарантується одноразова матеріальна допомога та комплексна допомога (психологічна, медична, правова, допомога у працевлаштуванні тощо), виходячи з їхніх особистих потреб.