28 липня у місті Лебедині у рамках співпраці з програмою EU4Business «Центр підтримки бізнесу. Лебедин» провів тренінг «Як розпочати власну справу?». Тренером заходу був консультант із місцевого економічного розвитку, кандидат економічних наук, доцент Дмитро Лукін. У тренінгу взяло участь 25 жителів громади, які планують розвивати власний бізнес. Говорити про початок власної справи і при цьому не мати досвіду у її створенні – це неефективно, переконаний пан Дмитро. Тому під час тренінгу він не лише торкнувся теоретичних аспектів, а і дав практичні рекомендації учасникам, до речі, і з власного досвіду ведення бізнесу.
Серед питань, які турбували присутніх, були: мінливість українського законодавства, ризики і виклики, з якими стикається підприємець, конкуренція, податкові зобов’язання, стартовий капітал, а ще розробка бізнес-плану, просування власної справи та багато іншого. Активність аудиторії під час заходу засвідчила, що тема розвитку власної справи є дійсно актуальною, а озвучені тези – відгукуються учасникам заходу.Тренінг відвідала виконуюча обов’язки міського голови Світлана ГОРОШКО, яка зазначила, що розвиток підприємництва у громаді є важливою складовою її життєдіяльності. Саме тому, зазначила Світлана Олександрівна, подібні тренінги досить важливі, адже вони можуть дати поштовх тим, хто ще не наважився розпочати власну справу.
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/08/357766626_104874992700213_8930274877628331835_n.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/08/363917585_104874536033592_2769920919656970582_n.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/08/0-02-05-c8ff123da74f2bf598a1ab49c8fb3aed2ec4287df840a9f32c65afd64cce25a8_c9592a35.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/08/0-02-05-c6768e6058ed86fbf2436218664ead8c2ff40013fe189737dc5fd9ec382566f2_dc7abbbe.jpg)
Довідково
Реалізація проєкту «Розвиток локального бізнес-сектору шляхом виходу на нові ринки» у Лебединській та трьох інших громадах-партнерах (Тростянецькій, Чортківській та Копичинецькій) відбувається у межах ґрантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП, яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Ґрантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія GIZ Ukraine. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.