Ще не встигли стихнути вибухи від градів, ракет та авіабомб, а у нашій громаді з новою силою завирувало «політичне життя». Особливо це загострилося напередодні чергової 23-ї сесії міської ради. І політичні баталії йдуть не довкола того, як швидше розбити ворога, а знову за землю, посади, політичний вплив. І для цього, як і раніше, не гребують нічим. До стандартного набору з пліток та відвертої брехні тепер додали ще й «гуманітарку».
Найчастіше спекулюють на темі надання та розподілу гуманітарної допомоги, яка надходить у громаду від держави, підприємців, меценатів, міжнародних організацій та просто небайдужих громадян.
Першою ґвалт здійняла всім відома «дама у червоному», яка маючи інвалідність, може за день декілька разів на велосипеді об`їхати земну кулю. Своїми безвідповідальними діями вона та її крикливий партнер по «гуманітарці» на два тижні паралізували роботу працівників виконавчого комітету. І все це робилося з «подачі» деяких депутатів міської ради, яких навіть війна нічому не навчила, адже вони дбали і дбають виключно про власні інтереси. Коли йшли танки та падали бомби їх і близько не було, а тепер повилазили з «бункерів».
Минулої п’ятниці на сесії Лебединської міської ради голова громади Олександр БАКЛИКОВ публічно надав детальні пояснення стосовно цього питання і наголосив, що розподіл допомоги фіксується і перевірити кому вона надходить дуже легко.
Попри те, кілька днів тому в телеграм-каналі одна з учасниць розмістила повідомлення, у якому містилася інформація про нібито сумнівний розподіл гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам, безпідставно звинувачуючи співробітників виконавчого комітету у привласненні гумдопомоги та закликаючи «лінчувати» всіх.
Так, у групі переселенка стверджує, що отримувала допомогу лише раз. Вона тільки не врахувала, що у міській раді все документується, навіть дрібниці. Перевіркою було встановлено, що насправді (і це детально зафіксовано), дана громадянка майже за півтора місяці отримала допомогу сім разів! І це тільки від виконавчого комітету Лебединської міської ради. Також, за свідченнями волонтерів, як мінімум вона двічі отримувала допомогу у місцевих волонтерських організаціях.
Крім того, відповідно до чинного законодавства, громадянка отримує матеріальну допомогу як внутрішньо переміщена особа. Пані у своєму пості заявляє, що її родина складається з трьох осіб – двох дорослих і однієї дитини. Проте, офіційно зареєструвалися лише одна доросла особа і одна малолітня. Виникає цілком логічне питання про другу дорослу особу, що не зареєструвалася, як ВПО. Чи не тому, що таким чином уникає мобілізації?
Тому, перш ніж безпідставно звинувачувати керівництво громади та працівників виконавчого комітету, потрібно надавати достовірну інформацію про сімейний стан та кількість внутрішньо переміщених осіб. На превеликий жаль, у нашому суспільстві є непоодинокі випадки зловживання гуманітарною допомогою. Нерідко одні й ті ж громадяни «штурмують» адміністрацію та волонтерські організації з метою отримати якомога більше безкоштовної допомоги, навіть, якщо не надто її потребують, фактично забираючи її у дійсно нужденних.
Така цинічна поведінка є неприпустимою особливо у той час, коли цілі населені пункти сусідніх громад постраждали внаслідок російської агресії набагато більше.