Електронна звітність – актуально!

Лебединська державна податкова інспекція  Головного управління ДПС у Сумській області  нагадує, що відповідно до ст. 49.3 Податкового кодексу України податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше передбачено Податковим Кодексом, в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Спосіб подання звітності засобами електронного зв’язку з використанням кваліфікованого електронного  підпису є найбільш  зручним та комфортним для платників податків, він спрощує та прискорює обслуговування платників.

З цією метою запроваджені  та функціонують електронні сервіси, завдяки яким значно скорочується час необхідний на оформлення та подання звітності до органів ДПС, підвищується оперативність надання та якість звітності.  Також, що дуже актуально в умовах карантину, зникає необхідність для платника безпосередньо  відвідувати приміщення ДПІ для подання звітність. Даний сервіс надає можливість в зручний для платника час самостійно створювати, редагувати, підписувати та надсилати звітність.

Найпопулярнішим електронним сервісом є Електронний кабінет, за допомогою якого здійснюється взаємодія органів ДПС і платників у режимі реального часу та який на сьогодні забезпечує повний спектр послуг для платників податків, як юридичних, так і фізичних осіб – підприємців та фізичних осіб – громадян.

Враховуючи сучасну епідеміологічну ситуацію в державі, найбільш прийнятний спосіб подання звітності – засобами електронного зв’язку в електронній формі, оскільки не потребує відвідування платником податків податкової інспекції чи відділення зв’язку.

Подання звітності  в електронному вигляді надає можливість скоротити час і витрати на подання звітності; мінімізувати помилки при заповнення декларації; підвищити якість обслуговування платників податків та скоротити процедуру подання податкової декларації.

Електронний кабінет – це інформаційно-телекомунікаційна система, створена для забезпечення реалізації платниками податків та державними органами своїх прав та обов’язків, визначених Податковим Кодексом України, в електронному вигляді.

Офіційна сторінка Електронного кабiнету https://cabinet.tax.gov.ua.

Цей зручний безкоштовний сервіс працює цілодобово в режимі реального часу за допомогою персональних комп’ютерів та смарт-пристроїв з використанням електронного кваліфікованого електронного підпису будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів. Зокрема, отримати безкоштовно кваліфікований електронний підпис можна у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС України за адресою м. Суми, вул. Покровська площа, 2. 

В Електронному кабінеті платник може переглянути особисту інформацію – перш за все, це реєстраційні та ідентифікаційні дані, дані податкового обліку та реєстрів, дані щодо розрахунків з бюджетом. При цьому платники мають можливість переглянути всю подану звітність незалежно від способу подання. Через Електронний кабінет надано можливість електронного листування з контролюючими органами.

У рамках кампаній  декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців фізичним особам через Електронний кабінет платника надано можливість отримати відомості про отримані доходи та утримані податки, а також підготувати, заповнити та надіслати декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб в електронному вигляді.

Використання Електронного кабінету заощадить Ваш час та позбавить необхідності відвідувати державну податкову інспекцію, скоротить кількість ваших візитів до контролюючого органу.

Лебединська ДПІ Головного управління ДПС у Сумській області