Важливо усвідомлювати, що від дотримання карантинних обмежень “червоної” зони залежить життя і здоров’я людей. Аби не виникало у суспільстві напруження щодо цього, слід також знати, що обмеження червоного рівня не застосовуватимуться за умови наявності у 100 % учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, промислових магазинів та ринків, спортзалів та басейнів негативного ПЛР-тесту на COVID-19 або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, які проведені не більш як за 72 години до здійснення заходу (відвідування закладу, ринку), або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (дві дози вакцинації) – так званого «зеленого» COVID-сертифікату.
Та слід нагадати, що під час «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки дозволена торгівля продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням і садивним матеріалом (квітами, рослинами), добривами, засобами захисту рослин, робота банків. Однак обов’язковою умовою їхньої роботи є дотримання протиепідемічних правил, зокрема, дотримання маскового режиму та соціальної дистанції. Саме такі об’єкти господарювання і перевіряла рейдова бригада у складі працівників Держпродспоживслужби та відділення поліції №3 (м.Лебедин) Сумського РУП ГУНП України в Сумській області минулого четверга. Певно, громадяни таки беруть до уваги застереження та певним чином виконують вимоги.
А взагалі, із 29 жовтня до 5 листопада спеціалістами Лебединського відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Сумського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області спільно з працівниками Національної поліції України перевірено діяльність 44 суб’єктів господарювання щодо дотримання протиепідемічних та санітарно-гігієнічних вимог в умовах карантину. За інформацією заступника начальника управління Ірини УБИЙВОВК, обстежено17 закладів торгівлі промисловою групою товарів, 10 закладів продовольчою, 8 перукарень, 4 аптек, 1 відділення поштового зв’язку, 4 заклади громадського харчування. У ході перевірок було виявлено порушення вимог протиепідемічного режиму у 18 суб’єктів господарювання, надано 18 пропозицій із їх усунення, складено 3 протоколи за порушення ст.42 КУпАП.
Триває щоденний моніторинг діяльності агропродовольчого ринку в умовах карантинних обмежень, проводиться постійна роз’яснювальна робота з керівниками, працівниками та відвідувачами об’єктів з питань дотримання протиепідемічних заходів.
Матеріал надано Оленою Бондарєвою з використанням офіційної інформації Лебединського відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Сумського управління Головного управління Держпродспоживслужби