Надзвичайна ситуація спричинена відсутністю газопостачання у бюджетних закладах області

Сьогодні під час позачергового засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було розглянуто питання стосовно загрози виникнення надзвичайної ситуації, що склалася у закладах регіону через відсутність укладених договорів на газопостачання. Участь у засіданні взяли представники Лебединської міської ради.

Зокрема, у повідомленнях закладів освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту Сумської області йдеться про те, що через електронну систему закупівель «Прозорро» були оголошені тендерні процедури по закупівлі природного газу, жодна з якої не відбулася у зв’язку з відсутністю пропозицій учасників через неврегульовану вартість газу.

Відсутність опалення у закладах порушує санітарні вимоги щодо температурного режиму, складає загрозу здоров’ю людей, особливо в умовах пандемії коронавірусної хвороби «Covid-19» та може призвести до матеріальних збитків і пошкодження системи опалення.

У результаті роботи Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відсутність укладених договорів на газопостачання було визнано надзвичайною ситуацією регіонального рівня у Сумській області.