В художньому музеї закрилася виставка «Балтійська симфонія»

11 червня 2021 року в Лебединському міському художньому музеї закрилася виставка мистецтва Латвії, Литви та Естонії «Балтійська симфонія» із колекції Сумського обласного художнього музею імені Никанора Онацького.

Експозицію виставки складали 36 графічних творів видатних художників Балтії, зокрема 4 – з Латвії, 4 – з Естонії та 6 – з Литви. Роботи представлені у різноманітному стилістичному та технічному виконанні.

– До виставки увійшли твори митців, творчість яких розвивалася на паралелях офіційного та альтернативного мистецтва, завжди була яскравим прикладом європейського демократичного світогляду, у якому віддзеркалена духовна пам’ять народу з новітніми вирішеннями живописно-пластичних завдань, де людина є головним носієм культурно-мистецьких традицій, – розповідає куратор виставки – старший науковий співробітник Сумського обласного художнього музею Анна Святець.

Виставка графічних робіт художників Балтії викликала жвавий інтерес у відвідувачів музею. Протягом місяця з виставкою ознайомилося сотні відвідувачів з Лебедина, а також з міста Суми, Охтирки, Липової Долини, Недригайлова, Полтави, Харкова, Києва, а також з США.

Серед останніх гостей виставки був міський голова Олександр Бакликов, який зауважив, що «Балтійська симфонія» стала однією із яскравих мистецький подій 2021 року в Лебедині та знайшла позитивний відклик, як серед лебединців, так і гостей нашого міста. Міський голова також висловив сподівання, що подібних заходів в Лебедині буде більше, а співпраця між Лебединським міським художнім музеєм імені Б.К.Руднєва та Сумським обласним художнім музеєм імені Никанора Онацького буде не тільки продовжуватися, а й поглиблюватися, і на лебединців ще чекатиме чимало цікавих мистецьких проєктів.

На згадку про подію, міський голова Олександр Бакликов залишив відгук у книзі для почесних гостей.

Виставка «Балтійська симфонія», що також була присвячена Дню Європи, стала ще й яскравим прикладом європейської співпраці та дружби між Україною та країнами Балтії. Крім того, це був перший випадок, коли після підписання угод про співпрацю між Лебедином та містами-побратимами в Литві (Тяльшяй та Мажейкяй, у 2008 році), у нас було представлено мистецтво Литви.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

Поділитися