До 207-річниці з дня народження великого українського поета, художника, борця за правду і волю Тараса Григоровича Шевченка та з метою вивчення, збереження й популяризації творчої спадщини Великого Кобзаря, залучення молоді до читання творів сучасної української літератури лірико-патріотичного спрямування, виявлення та розкриття творчих здібностей аматорів художнього читання, пройшов конкурс читців на території Лебединської міської територіальної громади. Враховуючи вимоги постанови Кабiнету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепiдемiчних заходiв на територiї iз значним поширенням гострої респiраторної хвороби COVID-19, спричиненої кopoнавірусом SАRS-СоV-2» конкурс пройшов у дистанційному режимі (онлайн-прослуховування).
29 учасників із загальноосвітніх та вищих навчальних закладів, а також, читці-аматори надіслали свої відео-читання, в яких показали майстерність у володінні словом та вміле розкриття поетичного твору, представивши на розсуд журі свої улюблені твори як Тараса Шевченка, так і сучасних поетів.
Конкурс проводився у трьох вікових категоріях: молодша – 10 – 15 років, середня – 16 – 21 рік, старша – від 22 і старші. Основними критеріями оцінювання були: художній рівень виконавської майстерності, розкриття головної думки і художніх образів твору, володіння основами художнього читання, естетика сценічного одягу тощо.
Отож, переможцями конкурсу стали
Молодша вікова категорія:
1 місце
Колєсніченко Кирило Євгенійович, педагогічний коледж
2 місце
Бурлюк Катерина Миколаївна, Лебединський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7
Березов Нікіта Андрійович, Лебединський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1
3 місце
Демченко Єлизавета Андріївна, Лебединський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №6
Крепець Ростислав Антонович, Василівський ЗЗСО І-ІІІ ст.
Денисенко Мілана Олександрівна, Лебединський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №5
Колоша Вікторія Вікторівна, Василівський ЗЗСО І-ІІІ ст.
Лихина Альона Анатоліївна, Будильський НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2021/03/IMG_8499.jpg)
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2021/03/IMG_8503.jpg)
Середня вікова категорія:
1місце
Даш Вікторія Андріївна, Лебединський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3
2 місце
Козінцева Каріна Володимирівна, медколедж
3 місце
Гвоздак Вікторія Сергіївна, медколедж
Кузьменко Дмитро Олександрович, ВПУ
Старша вікова категорія:
1 місце
Гриценко Ганна Василівна КЗ «Штепівська сільська бібліотека» Лебединської міської ради
![](https://lebedynrada.gov.ua/wp-content/uploads/2021/03/IMG_8505.jpg)
Всіх учасників конкурсу читців нагороджено дипломами та пам’ятними подарунками. Також, задля вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка, цієї насправді сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців, в бібліотечних закладах громади оформлено тематичні ілюстративні книжкові виставки, біля яких проводяться бесіди, інформ-хвилинки, літературні читання, що розкривають читачам творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника, художника, та визначної особистості, що стала національним символом України.