Одинокі пенсіонери, старші за 80 років, які потребують постійного стороннього догляду, мають право на щомісячну допомогу

29 липня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 663, якою внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд.

Внесеними змінами запроваджено новий вид допомоги на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку.

Державна соціальна допомога на догляд надається одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

До одиноких осіб, які мають право на державну соціальну допомогу на догляд, належать громадяни, що не мають працездатних родичів, зобов’язаних за законом їх утримувати.

Основним документом для призначення допомоги на догляд визначено висновок лікарсько-консультативної комісії, де обов’язково повинно бути зазначено, що заявник потребує постійного стороннього догляду. Вказаний документ видається органами охорони здоров’я за місцем проживання.

Допомога на догляд призначається у розмірі 40 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратити працездатність (з 01.01.2020 року – 655,20 грн., з 01.07.2020 року – 684,80 грн.).

Важливо зазначити, що у випадку неотримання надбавки на догляд до пенсії, яка виплачується органами Пенсійного фонду допомога буде призначена з 1 січня 2020 року.

Одиноким особам, які досягли 80-річного віку, та за якими здійснюється догляд і виплачується відповідна компенсація, допомога на догляд не призначається.    

Отримання соціальної послуги «догляд вдома» в територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) не впливає на призначення зазначеного виду допомоги.

Зазначена допомога призначається органами соціального захисту населення після звернення вказаної категорії громадян з відповідними документами. При зверненні особою подається:

  • заява про призначення усіх видів державної соціальної допомоги;
  • ксерокопія паспорта та ідентифікаційного коду, а також пред’являється оригінали цих документів;
  • висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу у постійному сторонньому догляді;
  • довідка з Пенсійного фонду про не отримання надбавки на догляд до пенсії;
  • декларація про доходи та майновий стан осіб для призначення соціальної допомоги (в декларації зазначається інформація про склад сім’ї та відомості про дітей отримувача зазначеної допомоги).
  • рахунок з банку для перерахування соціальної допомоги.

Для призначення соціальної допомоги документи подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально. Також заява з документами може бути надіслана поштою. Одночасно повідомляємо номер прямої телефонної лінії у разі виникнення додаткових питань: (05445)3-87-91, (05445)2-14-92 (відділ допомог).

Поділитися