Працювала спостережна комісія

Під час чергового засідання спостережної комісії, яка діє при виконавчому комітеті Лебединської міської ради, розглядалось питання організації виховної роботи з особами, засудженими до кримінального покарання, не пов’язаного із позбавленням волі. Начальник Лебединського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області Анатолій Глух поінформував присутніх, що станом на 01.10.2019 на обліку в Лебединському районному секторі з питань пробації перебуває 60 осіб, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та правопорушники.

Протягом звітного періоду по обліках Лебединського районного сектору з питань пробації пройшло 115 осіб, з них 14 жінок та 2 неповнолітніх. Показник загальної чисельності підоблікових порівняно з 2018 роком за аналогічний період зменшився на 2 особи 2018 р. — 62 особи, 2019 р. ~ 60 осіб. Показник рецидивної злочинності у порівнянні з аналогічним періодом минулого року залишається на тому самому рівні та складає 2 злочини.

Протягом 9 місяців проведено 13 спільних нарад: 9 нарад з Лебединським ВП ГУНП в Сумській області, 4 спільні наради з Лебединським МЦСССДМ та службою у справах дітей виконавчого комітету Лебединської міської ради, на яких розглядались питання стану рецидивної злочинності та зменшення її кількості серед засуджених, які перебувають на обліку, зокрема засуджених дітей, планування та проведення спільних перевірок засуджених, вивчення нормативних документів, що регламентують роботу служб під час виконання їх функціональних обов’язків.

Щомісяця відповідно до плану роботи проводяться «Дні соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» на базі сектору (перший та третій понеділок кожного місяця), де присутній спеціаліст центру, який проводить роз’яснювальну роботу серед молоді, та при необхідності надає соціальні послуги підобліковим.

Після постановки на облік щомісяця дані особи викликаються до сектору для проведення з ними профілактичної роботи з метою недопущення вчинення ними повторних правопорушень у майбутньому.

У напрямку профілактичної роботи Лебединський районний сектор з питань пробації тісно співпрацює з Лебединським МЦСССДМ, Лебединською міськрайонною філією СОЦЗ, службою у справах дітей виконавчого комітету Лебединської міської ради, Лебединським ВП ГУНП в Сумській області, Лебединським бюро вторинної безоплатної правової допомоги громадськими та релігійними організаціями міста, відділом з питань внутрішньої політики виконавчого комітету Лебединської міської ради та спостережною комісією при виконавчому комітеті Лебединської міської ради. Так протягом січня – вересня 2019 року із зазначеними структурами було проведено ряд заходів, а саме: екскурсія до Вознесенського храму з нагоди Стрітення, «Без минулого немає майбутнього», «Туберкульоз — соціально небезпечна хвороба», «Свято Великодня», екскурсія до художнього музею з відвідуванням виставки з нагоди Дня Перемоги, «Волонтер – професія для душі», «Як добре мамо, що ти у мене є», «Діти – наше майбутнє», «Конституція – головний закон держави», «Порядок вирішення спорів», «Захист виборчих прав громадян», «Виховний момент для молоді», «Запобігання порушенням громадського порядку», «Пенітенціарна пробація як складова частина пенітенціарної системи», інформаційна година на тему «Що треба знати для отримання субсидії», «Україна – козацька держава», «Протидій торгівлі людьми». Інформація про проведені заходи розміщувалася на офіційному сайті Лебединської міської ради.

Одним із досить дієвих форм роботи спостережної комісії є запрошення на засідання комісії підоблікових Лебединського РС з питань пробації, з метою заслуховування поведінки та способу життя осіб, що перебувають на обліку. Всього з початку року засідання комісії відвали 14 осіб що перебувають на обліку у секторі з питань пробації.