Лебединський художній музей отримав коштовний подарунок

Це унікальні дерев’яні двері ручної роботи, здатні привертати увагу не лише своєю неймовірною красою і загадковістю, а й дизайнерськими рішеннями і стилем. По суті, це ще один витвір мистецтва, що прикрасив Лебединський художній музей ім. Б.К. Руднєва.

Встановлені двері 11 жовтня 2019 року між вхідним тамбуром та вестибюлем музею.

  

Демонтаж старих дверей

Двері поєднують в собі велич класицизму та помпезність європейського ампіру. Це уособлення розкоші та справжньої музейної пишності.

Самі двері масивні, двостворчаті та вписані в портал із пів-колон. В основі дверей – хвойні породи дерева, зрощені по довжині та в ширину, й облицьовані шпоном із ясеня. Готові двері мають темно-горіховий колір із золотою патиною. Декоровані двері різьбленням та декоративними елементами із цінних порід.

Виготовили двері лебединські майстри Сергій Буката (керівник підприємства «Бук») та його син Ілля Буката.

«Головне, при виготовленні таких дверей – це зберегти натуральність самої деревини» – говорить майстер. Правильна і дбайлива сушка, а також екологічна чистота матеріалів мають велике значення при створенні дверей високої якості. Особливий шарм дверей створити не так вже й просто. Можливість донести до відвідувачів музею теплоту натурального матеріалу, неповторний аромат – це велике мистецтво, яким лебединські майстри готові ділитися з лебединцями.

  

– Двері, виготовлені із натуральних матеріалів та мають тривалий термін служби, а особливе оздоблення додає дверям  стійкість до часу. Такі двері, встановлені одного разу здатні простояти багато десятків років, а в сукупності з високоякісною фурнітурою не створять проблем при експлуатації, – говорить Сергій Буката.

Допомагали майстру із монтажем дверей – працівники підприємства «Бук»: Олексій Силка та Іван Савенко.

В художньому музеї дуже раді такому подарунку. Адже для музею, нові двері – це ще один крок на шляху перетворення художнього музею в Лебедині. І особливо приємно, що це прагнення змін поділяють багато мешканців міста. Серед них, і депутат Сумської обласної ради – Валерій Чалий, що виділив кошти на виготовлення дверей.

Слід також відзначити, що у 2019 році художній музей вже отримував двері у подарунок. Зокрема, в березні ц.р. були замінені перші вхідні (з вулиці) двері на металеві ковані двері.

  

В художньому музеї щиро дякують Валерію Чалому, Сергію Букаті, Іллі Букаті, працівникам ТМ “Бук”, а також всім, хто долучився до процесу виготовлення та встановлення нових дверей.

Лебединський міський художній музей ім. Б.К. Руднєва – це дій­сно важ­ли­ва для Лебедина установа, що понад 100 років тому відкрила для широкої публіки зібрання мистецтв та об’єднала безліч людей навколо історії свого міста та його культури.

Художній музей

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *