Свято краси від майстрів декоративно-ужиткового мистецтва

Яскравою культурно-мистецькою подією в програмі святкування Дня міста (365-а річниця заснування Лебедина) стало відкриття 19 серпня 2019 року, у міському Лісопарку, пересувної виставки декоративно-ужиткового мистецтва. Відвідати її могли всі гості святкування.

Ще до початку самого святкування, у виставковій зоні, розмістилися вироби та предмети декору ручної роботи. Загалом, були представлені сучасні та обрядові українські ляльки, вишивки, виготовлені руками місцевих майстрів, оригамі, декоративний живопис, вироби з бісеру, соломки тканин та інших матеріалів.

Більшість із нас ніколи б, мабуть, і не подумали, що з усього цього можна створити щось, що має художню цінність. Але майстри декоративно-прикладного мистецтва здатні побачити красу та потенціал у звичайнісіньких речах. Тож не дивно, що виставка-ярмарка привернула увагу багатьох лебединців, котрі зі щирою цікавістю розглядали представлені роботи та захоплювалися вміннями їхніх авторів. Увазі містян були представлені найрізноманітніші товари: від предметів декору та домашніх оберегів до вишиванок та живописних картин.

Декоративно-ужиткове мистецтво виховує смаки лебединців, вважають організатори. «Святкова тема близька кожній людині і відповідає внутрішній сутності декоративно-прикладного мистецтва, – відзначає заступник міського голови Олена Кірєєва. – Воно створюється заради збільшення краси у світі, воно тепле і людяне».

На заході були присутні автори робіт, що експонувалися. Кожний із них представив свої найкращі вироби, виконані в унікальному стилі: двох однакових не знайти. Однак, спільними для усіх майстрів були любов до творчості та бажання поділитися її результатами з оточуючими. Найкращі роботи з’являються тоді, коли автор вкладає в них частинку своєї душі – це підтверджують усі учасники виставки-ярмарку. Тому, наприклад, Анна Кір’ян (обрядова та в’язана лялька), Інна Борисенко (вироби з бісеру), Ольга Пронікова ( вироби з соломки), Марина Поліщук (вироби з бісеру), Мирослава Губенко (модульне оригамі), Леся Іщенко (вишивка стрічками), Олена Верхова (декоративний розпис).

Автори також мали змогу розповісти про свій творчий досвід, натхнення та поділитися планами на майбутнє.

Художній музей