Сумське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області інформує про медичну реабілітацію у санаторно-курортних закладах потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.
Фонд забезпечує медичною реабілітацією у санаторно-курортних закладах потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (далі – потерпілі) за прямими наслідками страхового випадку.
Однією із підстав направлення потерпілого на реабілітацію є висновок лікарсько-консультативної комісії, під час тимчасової непрацездатності до встановлення МСЕК ступеня втрати працездатності у відсотках. Крім цього лікуючий лікар надає виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого з зазначенням у графі «лікувальні і трудові рекомендації» запису «рекомендовано лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу» та вказує регіон лікування (без назви санаторно-курортного закладу). Виписка видається не пізніше як за 1 місяць перед проходженням медичної реабілітації з даними про лікування потерпілого за останні 6 місяців.
Реабілітація внаслідок травми ефективна до року, хоча у деяких групах хворих пізній реабілітаційний період може затягуватися до 2-3 років.
Потерпілі, яким у виписці з акту огляду МСЕК визначено дату переогляду, за наявності показань та реабілітаційного потенціалу для відновлення порушених чи втрачених функцій організму, можуть бути направлені на лікування у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів і в більш пізніші терміни.
Потерпілі, які мають ступінь втрати працездатності у відсотках безстроково, і у яких збережений досягнутий потенціал, можуть за рекомендацією сімейного лікаря за рішенням лікарсько-консультативної комісії бути направлені на проміжну МСЕК для визначення потреби у реабілітаційному лікуванні.
Начальник Сумського відділення УВДФСС України у Сумській області Савченко М.М.