Родом з дитинства: свято української ляльки

Вчора, 21 березня, в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К.Руднєва вперше відзначили Міжнародний день лялькаря, який щорічно святкують 21 березня (починаючи з 2003 року) згідно з рішення Міжнародного союзу діячів театру ляльок (UNIMA).

Цього дня в художньому музеї також відбулася виставка традиційних українських ляльок-мотанок та авторських ляльок ручної роботи, виготовлених лебединськими майстрами Наталією Коростіль та Людмилою Павленко. Гостями цієї міні-виставки, що отримала назву «Родом з дитинства», стали учні 3-4-х класів лебединської СШ №7.

Під час заходу діти дізналися історію виникнення свята, а також технологію виготовлення традиційних ляльок в Україні. Керівник гуртка (початкового технічного моделювання) Лебединського центру позашкільної освіти Наталія Коростіль розповіла учням, що лялька-мотанка, яку виготовляли із ганчірок, з давніх-давен мешкала у будинках. Її характерна особливість – відсутність обличчя. Це робилось для того, щоб злі сили не могли в неї вселитися та нашкодити дитині. Часто таку ляльку ставили біля дитячого ліжка, як оберіг. Велику кількість таких ляльок-мотанок ручної роботи діти побачили на виставці.

Іншу традицію виготовлення авторських ляльок представила дітям лебединська майстриня Людмила Павленко. Кожна її лялька, наче оживший персонаж дитячої казки, знайомий кожному із дитинства. Людмила Павленко розповіла про своє хобі, яким займається у вільний від роботи час, про техніку, матеріали, які використовуються у її виготовленні та саме значення кожної ляльки. Діти уважно слухали, долучалися до бесіди, з зацікавленістю та з великим захопленням розглядали представлених їм ляльок.

Процес створення будь-якої ляльки – це тонка і цікава робота. Саме від лялькаря і того, з якою позитивністю створювалася вона, залежить характер, настрій, емоції казкових персонажів. Адже уміння подарувати потрібну атмосферу і професійно донести до кожного свою майстерність і життєве хобі – це справжнє мистецтво, що заслуговує на оплески! Ними і дякували відвідувачі заходу Наталії Миколаївні та Людмилі Миколаївні.

Позитивний настрій свята доповнила ще й гра на фортепіано учениці дитячої школи мистецтв – Уляни Магдіч, що виконала твір Рахманінова «Полька» (викладач – Ольга Мовчан).

Художній музей

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *